Srpen 2014

Co jsem si vzala z ELLE

28. srpna 2014 v 18:05 | Marionette

Moje teta mi posílá skoro měsíčně magazíny, které už přečetla. Většinou jsou módní a ženské. Vždy když je otevřu, tak se propadnu do světa módy, extravagance, menšího snobství a hlavně umění. Vždy si to přečtu a pak vystříhám na svojí nástěnku v pokoji. Miluju kombinovat obrázky podle sebe, příjdu si jak umělec. Ti lidé v těch článcích jsou tak nehorázně talentovaní a inspirativní, dokázali toho tolik, že toužím potom se vyskytovat mezi nimi. V tomto čísle jsem zjsitila že opravdu miluji květiny, hlavně růže a že nejsem jediná která touží po mužích, kteří ji odmítají. Dnes jsem vůbec celá nějak naladěná na téma láska, a pěkně mě sere že všem klukům jde o něco jiného... vy dobře víte co myslím!

Můj mozek se restartoval

27. srpna 2014 v 11:14 | Marionette
"there is no dark side of the moon really. matter of fact it's all dark."

Nedávno se mi zdál sen. Vyobrazil všechny moje největší trápení a problémy, které se semnou vlečou už rok. Hlavním bodem ale bylo dospívání. Uvědomila jsem si že nedokážu sama sobě připustit že se moje osobnost i tělo mění, a že dospívám. Že už nikdy nebudu ta malá holčička, co se měla skvěle a nic neřešila. Jen jsem si hrála a žádní kluci, šikana nebo učení mě nezajímali. Ale teď se to během roku nebo dvou šíleně změnilo. Ta změna byla moc prudká a rychlá, přišla z ničeho nic. Jakoby mě příroda hodila do vody abych se naučila sama plavat. Nešla na to vůbec postupně. Dlouho jsem se tím v podvědomí trápila a uvědomila jsem si že už nejsem dívka ale žena. To byl ten hlavní problém. Pomocí toho snu zmizely všechny moje předtím dlouhodobé deprese a špatné nálady, negativní úvahy o tom co se stalo a jestli jsem se zachovala dobře. Zmizely tím i moje špatné vzpomínky a jsou uzamčené v nejhloubší studně mé duše. Už se odtamtud nevyšplhají nahoru. Naučila jsem se žít dneškem a budoucností. Do zadu se už neotáčím. Trvalo to dva roky, než jsem si to uvědomila, trápila jsem se dlouho. A opravdu jsem vyzkoušela spoustu psychologů, prášků a knih o tom jak zapomenout. A jeden sen to všechno vyřešil. Uvolnilo se mi podvědomí, v několika dalších snech. Předtím se mi na nějakou dobu přestaly zdát sny, a teď z ničeho nic se mi jich zdálo několik. Můj mozek se restartoval a začal fungovat správně.

Nové úlovky

26. srpna 2014 v 15:02 | Marionette
Ve zkratce: byla jsem v secondhandu, v obchoďáku, na thaiské masáži, v mekáči a konečně mám boty na tělocvik, protože svoje milované adidasky mám na lepší věci, jako je třeba běh. A jsem ráda že mám konečně co na sebe, na podzim a zimu.

Garnier PureActive

24. srpna 2014 v 17:30 | Marionette

Použítí produktu: proti akné a pubertální pleti

Můj názor: Nevím jestli je to mými hormony nebo těmito výrobky ale moje pleť se od té doby co je používám nesmírně zlepšila. Abych byla upřímná, s akné se trápím už asi 2 roky a vyzkoušela jsem snad všechno co se dalo aby zmizelo ale nikdy to nepomhlo. Garnier je vážně dobrá značka a je dobré používat na pleť stejnou značku aby produkty mezi sebou spolupracovaly. Produkt vlevo je takový kartáček na který, když zmáčknete lahvičku vyteče pěna a stačí už jen aplikovat na pleť a otřít si s tím všechna problematická místa. Čistí do hloubky, odstraňuje nečistoty a myslím že i makeup a jedna velká výhoda je i to, že se tváře nedotýkáte rukou. Přípravek vpravo je roztomilá malá lahvička, v které je mastička se speciální kyselinou, která hojí akné a po nějaké době by měla odstranit i akné celkově. Bohužel při každodenním používání se mi pleť dost často zanítí nebo šíleně zmastní. Proto mastičku používám, jen na otevřené ranky, které se musí zahojit. Do otevřené ranky to při aplikaci trochu štípe ale když vstanete ráno, tak máte ranku pěkně zatáhlou. Určitě je to dobrá věc.

Fotky z Budapeště

16. srpna 2014 v 13:36 | Marionette
Abych to správně definovala, navštívili jsme s tátou na několik dní hlavní město Maďarska. Musím říct že bylo plné cizinců, měli skvelé jídlo a město mi přišlo jako taková čistší Praha. Lidé mi tam ale přišli takový anonymní a studení. Měli všichni takový odstup ale když jste je o něco poprosili, tak se vám snažili co nejlépe pomoct. Byli jsme i na jednom ostrově v Aquaparku a jela jsem na nejrychlejším tobogánu, na kterém jsem kdy jela. Měla jsem pocit že umřu. Ale byla tam léčivá voda v bazénech, tak jsme se tam v 30 stupních rochnili :D S tátou jsem se po dobu výletu dost nepohodla ale jinak musím říct, že to tam bylo pěkné.

Překrásný parlament

Můj wishlist

15. srpna 2014 v 11:11 | Marionette
Každá dívka má pořád svůj wishlist, který se mění a pořád se zvětšuje. Vždy se najde něco co mě zaujme a prostě na to myslím, dokud nedostanu šanci si to koupit. Některé věci i delší dobu sháním ale stojí to pak za to. Tentokrát mám pro vás takový malý wishlist, který bych si chtěla splnit do konce zimy. Plánuju některé kousky kupovat i přes internet, např. přes eBay. Nikdy jsem na ní nenakupovala, tak se bojím docela rozika stracení peněz za věc z cizí země. No uvidím, třeba na některé věci narazím i tady v čechách :)

Tattoo sleeves / tetovací návleky, falešné tetování

Konečně playlist který miluju

13. srpna 2014 v 12:32 | Marionette
IGGY❤

Odjakživa jsem si na mobilu mazala písničky které mě už otravovaly a stahovala si stále nové a nové. Jsem věčná mainstreamařka, co se týče hudby a prostě stahuji písně které jsou IN ale i ty které se líbí hlavně mě. Ve většině případů se mi žádná z těch co letí nelíbí ale stáhnu si ji, jen pro jistotu. Pak mám ale výčitky a z mého playlistu se mi zvedá žaludek, protože nenávidím přeslazený mainstream, který je stále to samé dokola a každá písnička je téměř stejná jako ta předchozí. Nedávno jsem ale na slovensku sledovala MTV a stahovala si vše co se mi tam opravdu líbilo. Nestáhla jsem si ani jednu písničku, která by se mi nelíbila. Vím že to postrádá logiku, stahovat si něco, co se mi nelíbí ale mám to pro jistotu, aby až budu venku, tak aby měli moji kamarádi co poslouchat a neměli kecy na to co mám na mobilu za písničky. Je to trochu zvláštní. Tentokrát jsem ale spokojená i s mainstreamem, vyniklo tyhle prázdniny spousta nových umělců, kteří nejsou vůbec tuctoví a už vůbec přeslazení. Líbí se mi hlavně taková ta hipsterská hudba, jako Charli XCX, Lorde, Iggy Azalea a další. Dokonce bych řekla že Iggy Azalea je jedna z nejlepších bílých rapperek, možná i nejlepší. Taky jsem si stáhla hodně elektronické hudby, protože tu já vážně můžu a pak už jen další žánry hudby. Jsem nejspokojenější člověk na světě, jsem hrdá na svůj playlist s 200 písničkami, staženými za 3 hodiny. Písní mám oblíbených hodně, takže nemá cenu se tu o nich rozepisovat.

Flowers

11. srpna 2014 v 15:57 | Marionette
Směsice květin z dědova balkonu na Slovensku. Chtěla jsem vyfotit nějaké květiny ale byla jsem líná jít ven, tak jsem to zkusila takhle :3 Tohle je z Baumaxu, nemohla jsem si pomoct a vyfotila jsem to :D


Moje výtvory počas prázdnin

11. srpna 2014 v 12:21 | Marionette
Kreslila jsem na chatě v Česku a pak u babičky na Slovensku. Z nudy vzešly nějaké kresby a něco i z keramiky. Tentokrát jsem se zaměřila na fantasy, tím pádem na draky. Postavy na mě byly moc těžké nebo spíš náročné. Chystám se koupit knížku o kresbě fantasy, takže očekávejte že se tu ještě něco z fantasy objeví.