Duben 2015

Bento - Oběd do krabičky!

30. dubna 2015 v 20:52 | Marionete |  Japonsko

Bento (také obento) je japonsky oběd sbalený do krabičky. Původně tvořila bento z největší části bílá rýže, potom také maso a zelenina. V současné době je bento oblíbené zejména v USA, kde si ho (pochopitelně) přizpůsobili, takže se tímto názvem dá označit jakýkoli oběd v krabičce - a tak to beru i já. Bento si můžete balit s sebou do práce, protože je to celkově lepší způsob obědvání, než chodit do restaurace - je to zdravější, víte přesně složení a hlavně je to levnější, protože využijete to, co už máte doma.

Zdroj: Bento.estranky.cz

Dragon Ball se rozšíří o další příběhy!

30. dubna 2015 v 20:41 | Marionete |  Zajímavosti

Společnost Toei Animation zveřejnila ve středu 29. dubna tiskové prohlášení, v němž uvádí, že zahájila produkci na zcela nové animované televizní sérii ze světa mangy Dragon Ball. Stojí za ní autor i kreslíř Torijama Akira, jenž je mimo jiné známý také jako přední kreslíř herních sérií Dragon Quest, Chrono Trigger a Blue Dragon. Od posledního televizního seriálu uběhlo osmnáct let poté, co v roce 1997 vyvrcholila série Dragon Ball GT. Nový seriál bude zasazen několik let po porážce démona Búa, kdy bude Země opět užívat znovunabytého míru. Ten však ohrozí nový nepřítel, kterému se budou muset Gokú a jeho přátelé postavit na odpor.

Můj názor: Myslím že je to milé, že tenhle seriál pokračuje. Je to legendární anime a má spoustu natěšených fanoušků. Jistě je to pro celý svět super zpráva. Já osobně na anime z 90. let moc neujíždím ale Dragon Ball i tak znám. Jeho hlavní hrdina je nepřehlédnutelný..

Zdroj: Konata.cz

Galerie: Axis Powers - Hetalia

30. dubna 2015 v 19:05 | Marionete
Hetalii jsem si moc jako anime neoblíbila. Možná je to tím, že jsem ji sledovala jako mladší a ještě jsem nechápala všechny historické narážky a spojitosti. Ale vždy se mi strašně líbily ty postavy, které opravdu úžasně presentovaly svoji národnost. Někdy jsem se při nich dost zasmála. Nejvíc miluji z Hetalie za 1. cosplaye (ale to někdy jindy) a za 2. fanarty! Ty dílka jsou rozkošená. No nemyslíte? :3

Axis Powers: Hetalia
Axis Powers: HetaliaAxis Powers: Hetalia


5 Centimeters per Second - Recenze

30. dubna 2015 v 18:54 | Marionete |  Recenze

Název v japonštině: Byōsoku 5 centimeter (秒速5センチメートル)
Název v češtině: 5 centimetrů za sekundu
Žánr: Romantický, Drama, Poetický
Moje hodnocení:

Oficiální popis na ČSFD: Tři volně propojené příběhy vyprávějí o vztahu chlapce Takakiho a dívky Akari. Na škole si byli blízcí, a i když se museli odstěhovat daleko jeden od druhého, i nadále udržovali vzájemný vztah, psali si dopisy a drželi se myšlenky, že se jednoho dne opět setkají. Tak nejdříve sledujeme Takakiho, cestujícího na schůzku s Akari, poté vidíme Takakiho očima zamilované spolužačky Kanae, nakonec se opět k vyprávění dostává Takaki, tentokrát už jako mladý muž. Celým filmem, který si kompletně naanimoval Makoto Shinkai sám na počítači, proplouvají pomalým tempem ozvěny lásky, které nebylo souzeno se naplnit.


Můj názor: Opravdu nádherný film, který mě vzal u srdíčka. Řekněme že jsem měla 3 roky přestávku s Anime a tenhle film mě k němu zase přivedl zpátky. Jen jsem si tak řekla: "Už jsem dokoukala Frozen. Co kdybych si pustila 5 centimetrů za sekundu? Má to pěknou grafiku a nádherný příběh bez násilí." A co se nestalo, opět jsem se zamilovala. Ten film vás vysloveně pohltí. Režie působí až trochu evropsky ale stále můžete vidět, že je to z Japonska, když se podíváte postavám na rysy obličeje. Pokud bych měla hodnotit kresbu, tak dávám jednoznačně 5 hvězdiček, protože tak krásné dílo jsem ještě neviděla! Někdy jsem si chvílemi říkala, jestli to není normálně natočené kamerou. Ty detaily jsou dokonalé. Autor si s nimi opravdu pohrál! Příběh je trošku smutný na můj vkus. Mám ráda "happyendy" a tady mě to trochu zamrzelo. Je to ale i tak strašně romantické a takové jemné dílo. Určitě doporučuji zkouknout! Film je velice dobře hodnocený a získal cenu "Nejlepší celovečerní animovaný film" na Asian Pacific Screen Awards v roce 2007!

5 Centimeters per Second - Online (CZ titulky)

30. dubna 2015 v 18:38 | Marionete |  Anime online
http://f.ptcdn.info/252/026/000/1417798118-315cmperse-o.jpg

Romantický film "5 centimetrů za sekundu" je rozkouskovaný na 3 kusy, tak aby bylo možné ho přehrát na Stream.cz. Všechny kusy jsou funkční a s českými titulky. Každý kus trvá přibližně 25 minut a zároveň je to kapitola filmu.


Láska

25. dubna 2015 v 19:34 | Victoria Cool |  Mé názory
**

Naprosté pobláznění mysli. Člověk neví co dělá ale stejně si je tím jistý. Myslí na toho druhého každé ráno, hned jak se probudí. Chybí mu, a zároveň se bojí, že o ně příjde. Minuty oddálení se zdají jako dny a měsíce. Člověk myslí na všechny hrozné věci, co by ho mohly připravit o toho druhého. Já sama nikdy nebyla na lásku a na svatby nijak ujetá, beru lásku jako přirozenou věc, která se nedá vynutit ani plánovat dopředu. Spíš podporuji, jen tak sám sobě pomáhat se k ní trošku přiblížit. Myslím, že konečně jsem našla svojí první lásku, kterou mám opravdu ráda. Až se tomu sama divím, za jak krátkou dobu jsem si ho oblíbila. Před ním jsem měla vztah, který neprospěl nikomu. Sice jsem získala nějaké "ty zkušenosti" ale uvědomila jsem si později, že když k tomu člověku necítíte nic hlubokého a pěkného, tyhle zkušenosti jsou vám na nic. Akorát litujete, že jste to tak dlouho vydrželi. Raději bych to zažila s někým lepším.

Láska není jen mezi lidmi
Ale láska není jen o dvou lidech. Láska může být i mezi matkou a dcerou, mezi dítětem a mazlíčkem, mezi kamarády.. Každá láska má jinou intenzitu a jiný smysl. Je krásné, že dokážeme milovat. Těžko říct, jestli to dokáží i zvířata. Vědci tvrdí že ne. Ale myslím, že někdy vědci trochu kecají. Nedokážou se vcítit do zvířat, tak jak mohou znát jejich emoce? Někdy když vidím, jak natěšený pes běží za svým pánem, když příjde domů, tak je mi to jasné. Láska existuje i mezi zvířaty. Dokud člověk lásku nezažije, neví co je to ten nejkrásnější pocit na světě. Pocit bezpečí a jistoty. Je to ve vás, protože víte, že máte svoji druhou polovičku. Každý touží po lásce, každý..

Haul Of April 2015

23. dubna 2015 v 19:42 | Victoria Cool |  New In


Larry Stylinson

22. dubna 2015 v 11:58 | Victoria Cool

Sama se tomu teď v hlavě směju ale je to tak, zamilovala jsem si One Direction. Dalo by se říct, že jsou stále ještě mainstream ale mám s tím trochu zpoždění. Od včerejška si pouštím videoklipy, live vystoupení, čtu blogy a na co nenarazím. Video s nešťastným Harrym... kliknu na něj a spustí se něco, co úplně změní můj pohled na věc. Začnou tam běžet kousky z různých vystoupení a rozhovorů před kamerou. Harry a Louis se neustále koukají jen na sebe a hledí si do očí. Nenápadně se dotýkají, hladí a pošťuchují jako milenci. Říkám si, jestli se mi to nezdá ale zkuste se podívat na ostatní členy 1D. Ti tři tam jen stojí nebo sedí a čekají až kluci přestanou blbnout. Ani se nedotknou, neobímají se tak, jako Harry a Louis. Je na tom něco zvláštního. Na první pohled se to zdá jako nevinná hra mezi kamarády ale na to oni dva spoléhají. Věřím, že 1D mají tajemství a to tajemství je Harryho a Louiho vztah - Larry Stylinson.

Hetero představení
Smutná stránka téhle roztomilé věci je, že jim to samozřejmě není přáno. Hlavně ze strany managmentu. Není prostě logicky přípustné, aby kluci vyšli na povrch se svým tajemstvím. Ztratili by spoustu faninek a už by je holky nemohly milovat a kupovat si kvůli tomu jejich CDčka. Jejich nahrávací společnost je nedávno rozdělila. Zakázala jim se na sebe dívat, šahat na sebe.. dokonce jim dohodila i "fake přítelkyně" aby vyvrátila, že jsou spolu. Například Harry chodil s Taylor Swift, která je známá v takových věcech a překvapivě jim ten vztah vůbec nevydržel. Taylor dokonce řekla, že se Harry vůbec nesnažil. Louis má nyní přítelkyni ale zdá se čímdál víc sedřenější. Neměl by být spíš naopak šťastný? Ale pokud je to tak, jak si myslím... Louis s ní není šťastný, protože je to další "fake vztah". Sama dobře ze zkušeností vím, že dělat, že někoho milujete, ikdyž to tak necítíte, je opravdu delší dobu náročné. Člověk je úplně psychicky sedřený a musí 24 hodin denně hrát představení pro toho druhého. Je mi kluků opravdu líto. Je mi líto, že nemůžou být spolu. Jsou oba tak roztomilí, když jsou spolu. Harryho a Louise mám z 1D nejradši. Držím jim palce, aby se to nějak časem vyřešilo, ikdyž to nevidím moc slibně. Musí oba šíleně trpět, ikdyž to nedávají znát. Věřím v Larryho Stylinsona a nikdo mi to nevyvrátí!

Strach

21. dubna 2015 v 10:50 | Victoria Cool |  Mé názory

Utíkáme před ním ale on nás stejně chytí. Je to naprosté pomatení mysli, člověk přestane smýšlet reálně. Dobře ví, že strach lže ale stejně mu věří. Strachů může být mnoho. Moc se mi líbí koncept alba Fame Monster od Lady Gaga. Každá píseň značí nějaký strach z něčeho. Už jen počet písní na tomto vydařeném albu značí kolik druhů strachů může být. Je zajímavé, že zrovna tohle album je Gagy nejprodávanější. Opravdu lidé mají strach. Máme strach každý den. Každý den hledáme něco, čeho se bát. To čeho se bojíme nemusí být ani nutně nebezpečné, ale naše emoce z toho udělají nejnebezpečnější věc na světě. Když to překonáme, druhý den si na ty obavy ani nevzpomeneme. Ale už si hledáme zase něco nového, čeho se bát. Myslím, že to váme zakořeněné hluboko v sobě. Je to v naší DNA se bát. Nebýt si jistí ve všem, být na pozoru, díky strachu. Někdy mívám pocit, že bych raději zemřela nebo odjela do jiné země, než se potýkat se strachem.

Chemická reakce
Nejvtipnější na tom je, že stejně jako láska, to je jen chemická reakce v našem mozku. Tak proč si z toho děláme tak velkou hlavu? Všechny přirozené pudy jsme vlivem společnosti zahodili ale strach nám zůstal. Proč zrovna tahle vlastnost? Možná je to trest od boha.. nebo možná i dar. Když se to tak vezme, strach je v jistém smyslu prospěšný. Člověku dává na jevo, aby se uklidnil a nešel do ničeho horkou hlavou.

Vystrašený neandertálec
Strach kdysi, si představuji jako neandertálce, který se bojí že na něj ze zadu skočí divoké zvíře na lovu. Neandertálec se otočí a to zvíře na něj číhá. Díky strachu předstihl zvíře a může se bránit. Kdyby nebylo strachu, hloupý neandertálec by stál dál na svém místě otočený zády a slepě by si věřil a byl sebejistý svým bezpečím. Jak říkám je to prospěšné. Jediná nevýhoda většinového výskytu strachu je, že je až nepřiměřeně nerealistický. Jen 8% našich myšlenek na nejhorší se může stát. Možná bychom měli i strach začít trochu ignorovat, co se týče strachu o úspěšnsot v práci nebo kdekoli jinde. V dnešní době už na nás žádné zvíře neskočí ale zase nás může srazit tramvaj. To je naopak část strachu, které bychom si měli všímat. Nevím jak vy, ale já se bojím neustále.

Konkurence

20. dubna 2015 v 23:18 | Victoria Cool |  Mé názory

Konkurence je něco, co tu vždycky bylo a bude. Je to jakési porovnávání schopností, poměřování možností. Je schopná vyvolat obvykle nenávist mezi lidmi, kteří by bez ní neměli problémy. V řádách blogů se úspěšnost hodnotí podle čísel, v realitě se úspěšnost hodnotí podle největší pozornosti. Lidé jsou schopní za tyhle věci vraždit. Být na výslunní, být nejlepší. Těžko říct, kde se v nás ta soutěživost bere. Nejspíš už od malička... nás rodiče podporují a říkají nám, že když nebudeme nejlepší, něco nedostaneme nebo o něco příjdeme. Možná ta honba za úspěchem má u každého z nás psychické kořeny někdy uvnitř a něčím si to kompenzujeme. Je přirozené na sobě pracovat ale měli bychom si uvědomit, že nikdy nebudeme nejlepší. Nikdy nebudeme dokonalí. Není to možné. Protože už jen myšlenka, že jsme dokonalí nás dělá nedokonalými. Tomu se říká pýcha.

Kdo je dokonalý?
A pýcha rozhodně není znak dokonalosti, ikdyž si to hodně lidí myslí. Právě to, když se dostaneme na vrchol z nás dělá něco víc ale není třeba to dávat na odiv. Protože to, že to děláme nás stahuje zase na nižší úroveň. Někdy mě to opravdu bolí u srdce, když se lidé chovají tak, jak se chovají. Hodnotí ostatní podle úspěšnosti. Přitom si neuvědomují, že za pár měsíců můžou být ti lidé, kterými pohrdají, na stejné úrovni jako oni. Ale to by se vlastně vyskytl další problém. A to žárliovst a už jsme zase u té konkurence. Jak říká můj táta, život je boj o místo na slunci. A lidé o něj tvrdě bojují. Ikdyž to není smyslem života, stejně chceme být nejlepší. Smyslem života je pravý opak. Lidé si v dnešní době zbytečně zvyšují ego. Myslí si, že tím něčeho dosáhnou. Tajemství úspěchu je ale v tvrdé práci.

Děti s AirMaxy
Dnešní mládež si hraje na něco víc, vidím to okolo sebe neustále a už jsem málem začala být jako "oni". Stáhne vás to s sebou. Začíná vám to připadat normální a když nejste zlí jako "oni", máte pocit, že jste trapní a méněcenní. Ale opravdu je to tak? Vždyť nemají být na co pyšní! Utrácet peníze svých rodičů a shánět drogy na diskotékách dokáže každý. Každý dokáže utrácet těžce vydělané peníze, které dostane každý měsíc jen tak. To je asi ono. Dnešní mládež nezná hodnotu peněz. Nejspíš teď zním jako nějaká stará bába ale je to tak. Někdy mám chuť těm šmejdům strhat oblečení a poslat je do Rumunska nebo do Afriky. Ať si tam chvíli pobudou a začnou se starat o sebe. Pak při návratu domů už tak hrdě AirMaxy nosit nebudou. Budou mít pochopení i pro ty, kteří je nemají, protože jejich rodiče na ně nevydělají. Nejhorší je, že v seriálech ze střední je to jen malá partička nafoukaných pipin, kterou celá třída nenávidí, za to v realitě je to téměř celá třída.

Kluci s jehlami
A další co nechápu, je povyšování feťáků. Začínám mít pocit, že být feťák je IN. Kam ta společnost sakra spěje?! Před pár roky na drogově závislé všichni koukali s opovržením. Teď se kluci co poslouchají HYPNO808 nebo Ektora a hulí za školou trávu a kdo ví co ještě... berou za vyšší zkušenější třídu lidí. CO TO KURVA MÁ BEJT? Brát drogy dokáže každý, tak co na nich mám uznávat? Možná, když to vezmu do podrobna, tak jediné co mě napadá je uhel bodnutí jehly... Prostě to nechápu. Jen si vždy říkám, že tihle hoši možná při troše štěstí zkončí pěkně pozvracení na ulici a vyhublí jak z koncentráku, protože budou mít zácpu kvůli heroinu. GOOD LUCK BOYS!