Červen 2015

Greece | Corfu 2015

27. června 2015 v 15:22 | Marionete |  Galerie

Odjela jsem na týden do Řecka. Já a máma jsme to už potřebovaly. Byl to náhlý spontální nápad. Už si ani nepamatuji kdy jsem tam naposledy byla. Účel byl, si tam odpočinout. Odjet od všech problémů a nechat je tady. Celý týden jsem si opravdu užila u moře i u bazénu. Měly jsme pěkný výhled na město a aspoň trochu jsem se opálila. Řecké jídlo je opravdu výborné ale je to trochu něco jiného, než na co jsem zvyklá.

Ochutnala jsem kalamára a no... fujky. Tohle mi asi nebude nikdy moc chutnat. Na cestu jsem si s sebou vzala knížku o zákulisí čínské velkovýroby a dělala mi skvělou společnici počas opalování. Někdy mi sice díky slunci a nepřítomnosti slunečních brýlí vykrvácely oči ale bylo příjemné čtení. Ze země jsem si odvezla pár suvenýrů, které mi tuhle etapu mého života připomenou.

PS.: Bylo celkem vtipné, že řekové na zahradě pěstují pomeranče, stejně jako my jablka.
PS2.: Nemohla jsem odolat a udělala jsem si tam pár selfíček.

Sherlock | Seriálová recenze

27. června 2015 v 15:20 | Marionete |  Recenze

Původ: Velká Británie
Rok prvního dílu: 2010
Žánr: Krimi, Drama, Komedie, Psychologické
Hodnocení ČSFD: 92%

Popis: Sherlock je televizní seriál britské televize BBC, vysílaný od roku 2010. Děj se odehrává na počátku 21. století a je moderní variací na příběhy Sherlocka Holmese z detektivních příběhů sira Arthura Conana Doylea. Benedict Cumberbatch, v hlavní roli, vyšetřuje záludné případy a po boku mu stojí Martin Freeman.

Můj názor: Můj nejoblíbenější seriál! Nechybí mu humor, zápletka ani napětí. Miluju klasické případy Sherlocka Holmese a tohle novodobé anglické provedení je pro mě nebe. Jedním z důvodů proč tenhle seriál tak miluji je dokonalé ztvárnění Sherlocka! Úplně jsem si zamilovala jeho ulítlost a genialitu. Benedict je opravdu nadaný herec a krásný muž. Jsem členkou jeho fanouškovské základny "Cumberbitches". Protože jemu se prostě nedá odolat!

Selfies | Greece 2015

27. června 2015 v 14:50 | Marionete |  GalerieDomy na stromech

16. června 2015 v 20:28 | Marionete |  Zajímavosti

Jsou tací, které ani v dospělosti neopustily jejich sny a když konečně začali vydělávat vlastní peníze, svá přání si splnili. Je to tak trochu návrat k počátkům lidstva. Zatímco naši předci stromy opustili a vydali se hledat své živobytí do stepí, my se dnes v touze po souladu s přírodou na stromy vracíme. V řadě případů tak vznikly skutečné domy, kde nechybí vymoženosti dnešní civilizace, jako je koupelna s tekoucí vodou, kuchyňka, krbová kamna. Uvidíte, že nejen vy jste jako děti toužili být volní jako pták. Tato touha spojuje lidi na celém světě. Pokud nemáte zrovna možnost vlastní dům si postavit, můžete se alespoň v některém ubytovat. Domy ve stromech fungují i jako hotely či restaurace. Zdroj

Vždycky jsem toužila být v takovém příbytku ubytovaná.. je to tak šíleně kouzelné a spjaté s přírodou, že jsem si to úplně zamilovala. Prohlížením takových obrázků někdy ztrávím i hodinu. Je to vážně krása. Myslím že si díky tomuto fenoménu lidé začínají uvědomovat důlěžitost přírody pro člověka. Jediná nevýhoda je cena ubytování... je to šíleně drahé. Ale pěvně věřím že za pár let se to rozšíří tak, že cena klesne :) Teď se mrkněte na pár fotograií, stojí to za to!

TOP 10 nejlepších anime

16. června 2015 v 20:10 | Marionete |  Zajímavosti

Jen chci říct, že tohle je můj osobní seznam a není to žádný oficiální žebříček nějakého časopisu. Anime nejsou seřazena od nejlepšího po nejhorší ale je jich prostě 10. Každé anime má něco do sebe a je těžké je takhle porovnávat a rovnat do žebříčku.

1. Kuroshitsuji
2. Ao No Exorcist
3. Soul Eater
4. Nodame Cantabile
5. Junjou Romantica
6. No.6
7. Lovely Complex
8. Death Note
9. Naruto
10. NANA

Blog se vrací do starých časů

16. června 2015 v 19:55 | Marionete
Padla na mě trocha melancholie a tak jsem se rozhodla blog opět celý překopat. V počátcích blogu jsem milovala anime a fantasy. Už se k tomu zase krásně vracím a ráda bych naladila i takovou atmosféru. Pokusila jsem se udělat původní design a nastavit ho :3 Očekávejte v budoucích článcích především hodně informací z těchto krásných subkultur! Už mě tolik nebaví mít umělecký blog o fotografiích a mých názorech. Je to dost vyčerpávající něco ze sebe dostat a potřebuji si oddychnout u neosobních článků věnovaných někomu jinému než jsem já sama. Možná za měsíc bude blog zase o něčem jiném ale tak to tu prostě už chodívá. Jsem ale stejně pyšná na délku existence tohoto blogu! Nikdy bych nevěřila že ho vydržím mít 5 let téměř v kuse! Prakticky s ním vyrůstám a bez něj je život o něco horší. Je to můj přítel, kterému můžu říct všechno. Jinak děkuji za krásných 100 návštěv za den, článek o projektu Lindemann vás koukám zaujal :D Asi o této skupině opět něco brzy napíšu!

KladnoDvorky #32

16. června 2015 v 9:11 | Marionete |  Galerie

Projekt LINDEMANN - Můj názor

14. června 2015 v 13:30 | Marionete |  Mé názory

Věřili by jste že si tenhle klip pouštím od včerejška už asi po 20x? Taková chytlavá pecka! Till Lindemann na nějakou chvilku opustil svoji skupinu Rammstein, která má teď stejně přestávku a vrhl se na svůj projekt s názvem LINDEMANN. Je to hudební skupina, která se skládá z Tilla Lindemanna a švédského respektovaného hudebníka Petera Tägtgrena. Tvoří skvělé duo, řekla bych že ti dva se hledali celý život. Brzy vydají album s názvem Skills In Pills. Je to poněkud nezvyklé, slyšet frontmana německé skupiny zpívat tvrdou angličtinou ale má to své kouzlo. Zatím vyšly na internet ukázky písní z alba a jeden titulní videoklip. Pevně doufám že vyjde i další protože tenhle mě naprosto vzal u srdíčka.

Celý příběh se točí okolo buranských rodiných problémů, typických pro německo nebo česko. Z textu lze pochopit, že je zpíván z první osoby a to otce, muže rodiny. Zpívá o tom, jak závidí svým přátelům drahá auta a peníze a on má prázdnou peněženku, 6 dětí a nenávidí svůj život. V celé písni se neustále opakuje "Praise Abort" (podporuj potraty), protože hlavní hrdina písně si nadělal 6 dětí protože nepoužívá kondomy a není spokojen že ty děti má. Co se týče klipu, střídá se tam čisté bílé prostředí s vhodně oblečneým Tillem a Peterem za klavírem a pak druhé prostředí a to byt prasečí buranské rodinky, která přesně zorbazuje příběh písně.

Je to klip poněkud pro silnější povahy a některé záběry jsou dost nechutné. Ale to by nebyl pravý rock/metal a Till kdyby to tak nebylo. Celý klip lze chápat jako metaforu a nesmíte ho brát moc vážně. Jinak co se týče melodie a líbivosti písně, tak bych dala 9/10! Je to opravdu chytlavá pecka a refrén umím už z paměti a dokážu si ho i zazpívat. A moc se těším na další videoklip a na comeback Rammsteinů v roce 2017, s novým albem!

But first let me take a Selfie #31

14. června 2015 v 13:02 | Marionete |  Galerie

CatCafé in Prague #30

14. června 2015 v 12:44 | Marionete |  Galerie