Prosinec 2015

Příšerné Příběhy Vánoční | Knižní recenze

30. prosince 2015 v 13:42 | Marionete |  Recenze
Anglický originál: Christmas Tales of Terror
Spisovatel: Chris Priestley
Ilustrace: Lucie Straková
Počet stran: 117
Hodnocení: 5/5

Popis: Praskající oheň v krbu, plíživé kroky křupající ve sněhu a doslova mrazivé tušení hrůzy. Ano, opět jsou tu tolik oblíbené Příšerné příběhy britského autora Chrise Priestleyho, kterého při návštěvě Prahy u příležitosti vydání českých překladů jeho knih město natolik nadchlo, že uvažuje umístit sem děj některého ze svých dalších děl. V sedmi příbězích prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou čeká na čtenáře spousta geniálně nečekaných zvratů a samozřejmě nezbytné, hrůzu nahánějící poučení, že není radno porušovat pravidla ani psané či nepsané zákony a že zlé, zlomyslné chování je po zásluze potrestáno.

Můj názor: Skvělá knížka, jak pro děti i dospělé. Sérii Příšerných příběhů od Chrise Priestleyho hltám už asi 5 let a doma mám všechny díly. Tento jsem dostala letos o Vánocích a přečetla jsem ho během dvou dní. Chris nezklamal a opět napsal spoustu krásných ale strašidelných příběhů. Nejvíc na té knížce miluju to britské chladné prostředí. Knížka mě opravdu potěšila a nelituju toho, že jsem ji dostala. Pokud po večerech nemáte co číst a rádi se bojíte, tahle knížka je pro vás! A navíc chválím krásné ilustrace. Je to pro mě velká inspirace.

Edvard Munch | Inspiration

30. prosince 2015 v 1:16 | Marionete |  Inspirace
Na Edvarda jsem narazila teprve nedávno, ikdyž jeho nejznámější dílo jsem znala už dávno. V jedné galérii ve Vídni mě zaujala jeho výstava grafik. Byly tak propracované a emocionální ale zároveň chladné a deprimující. Pro psychicky slabého člověka jako já bylo dost těžké tam zůstat více jak 20 minut. Ale jeho tvorba mě dostala. A jeho jméno již nikdy nezapomenu.


Alfons Mucha | Inspiration

30. prosince 2015 v 1:07 | Marionete |  Inspirace
Další z umělců, které není třeba nijak popisovat je Alfons Mucha. Český nadaný malíř, na kterého můžeme být právem hrdí. Před měsícem jsem měla možnost vidět jeho výstavu "Slovenská epopej" a byla jsem opravdu nadšena prací světla. Alfons uměl do historických témat vnést takový fantasy styl, který můžete vidět i denně na DeviantARTu. Už mi je jasné, od jakého mistra se inspirují. A mimochodem, jako malá si pamatuju že jsme jeho obrazy slečen měli vyzdobenou celou chalupu na Moravě a já na to jako malá vždy s obdivem koukala když jsem se chodbou projížděla na tříkolce. Jinak se mi taky děsně líbí ty Alfonsovy fousy, připomíná mi Masaryka :D


Claude Monet | Inspiration

30. prosince 2015 v 0:51 | Marionete |  Inspirace
Myslím že tohoto velkolepého a bohužel už mrtvého umělce ani nemusím představovat. Je to skvělý impresionista a jeho obrazy mě vždy dokázaly uchvátit. Měla jsem tu čest vidět několik originálů v národních galériích. Monet patří mezi mé oblíbené umělce, na které se vždy ráda příjdu podívat. A můj táta taky.


Helen Green | Inspiration

30. prosince 2015 v 0:44 | Marionete |  Inspirace
Helen Green je umělkyně, která své projekty nejraději sdílí na Tumblr nebo na Facebooku. Její oblíbenou múzou je Lady Gaga, David Bowie (mí oblíbenci) a další a tím mě tahle umělkyně zaujala. Její obrázky jsou na svoji jednoduchost velice výstižné a krásné. Sama jsem i několik překreslila ve škole. Je to velice nadaná umělkyně, a já mám ten chtíč se o ní s vámi podělit!


Fotografie z Nábřeží

25. prosince 2015 v 12:47 | Marionete |  Galerie

HAUL: Co jsem dostala k Vánocům 2015

25. prosince 2015 v 12:41 | Marionete |  New In

Tyto Vánoce jsou zatím moc fajn a užívám si pravou Vánoční atmosféru s rodinou. Dostala jsem to co jsem chtěla a bohužel mě skoro nic nepřekvapilo ale i tak jsem spokojená. K těmto dárkům jsem ještě dostala hromadu oblečení :)

Scream Queens - Recenze seriálu

18. prosince 2015 v 17:50 | Marionete |  Recenze

Země původu: USA
Rok vydání: 2015
Počet dílů: 13x45 min
Žánr: Komedie, Horor

Popis: Seriál se zaměřuje na sesterství Kappa na Wallacské univerzitě, které vede Chanel Oberin. Sesterství však ohrožuje děkanka Cathy Munsch, která jej chce zrušit. Nastávající události zavedou postavy o 20 let zpět k tajemné vraždě na univerzitě a spolu s odhalením tajemství o vraždě se vrací i Červený ďábel.

Můj názor: Naprosto skvělý seriál. Který je především nadsázkový a plný absurdního humoru. Děsně se mi líbí prostředí ve kterém se odehrává a i skvělé obsazení. Moje nejoblíbenější postava je samozřejmě Chanel a donutilo mě to si oblíbit i samotnou Emmu Roberts, která hrála i v AHS. Prostě skvělý seriál na uvolnění. Doporučuji!


Jak si vyrobit bong?

18. prosince 2015 v 17:34 | Marionete |  Zajímavosti
smoke, bottle, and weed image
Co je to Bong? Bong je kouřící médium, vlastně takový zvláštní druh dýmky. Nejčastěji se používá ke kouření marihuany, dá se přes něj ale vtahovat prakticky cokoli - tabák, šalvěj, kofein, opium. Gurmánům a experimentátorům poskytuje oproti sklu nebo jointu opravdu široké možnosti, například zdravější vodní filtraci.

Bong z petlahve a skleněnky: Vezmete pet láhev, zapalovačem v ní tak pět centimetrů odspoda vypálíte malou dírku a do té rychle vrazíte sklo, tak, aby otvor nebyl moc velký. Láhev naplníte vodou tak, aby dírou nevytékala, ale bylo možné do ní ponořit sklo. To naplníte libovolným materiálem (např. marihuanou nebo tabákem), zapálíte a taháte vrchem flašky (tam, kde patří špunt). Kouř je filtrován a ochlazován vodou, proto je zdravější a méně dráždí.Takový bong je levný a přenosný. Zásadní je do něj nefoukat.

Kýbl: Do PET lahve uděláte zapalovačem dvě malé dírky: jednu nahoře (do té strčíte sklo nebo joint) a druhou úplně dole.Spodní dírku zacpete prstem, láhev naplníte vodou, zašroubujete, odpálíte kotel (sklo nebo joint v horní dírce) a prst uvolíte. Spodní dírkou začne odtékat voda, což do láhve nasaje kouř ze zapáleného jointu/skla. Jakmile už v kýblu není žádná voda, jen kouř, všechen ho z něj najednou dírkou vysajete. Může to být trochu nebezpečné. Další možností je uřezat dno láhve, skoro celou ji ponořit do vody, odpálit kotel a postupně ji vytahovat, až bude plná kouře. Při této variantě nic nevytéká, ale zase je potřeba vodní hladina (dá se udělat ve vaně, v přírodě...). Zdroj

Victoria's Secret Angels - Inspiration

18. prosince 2015 v 17:23 | Marionete |  Inspirace
Victoria's Secret (v překladu Viktoriino Tajemství) je americká značka spodního prádla. Značka je známá nejen pro své luxusní prádlo, ale i pro jejich přehlídky a výběr těch nejznámějších modelek světa, které prezentují značku.

Za známé modelky Victoria's Secret můžeme považovat modelky jako jsou: Miranda Kerr, Naomi Campbellová, Heidi Klum, Gisele Bündchen, Eva Herzigová, Tyra Banksová, Karolína Kurková, Adriana Lima, Alessandra Ambrosio, Aminata Niaria, Chanel Imanová, Lindsay Ellingsonová, Rosie Huntington-Whiteley, Erin Heathertonová, Candice Swanepoelová, Izabel Goulartová, Ana Beatriz Barros, Daniela Peštová, Fernanda Tavaresová, Helena Christensenová, Laetitia Casta a Stephanie Seymourová. Modelky pracující pro Victoria's Secret se nazývají Angels.

beachcandice swanepoel