Leden 2016

Moje poprvé TAG!

31. ledna 2016 v 21:08 | Marionete |  Moje zážitky
quote, flowers, and life image

1) Stále se bavíš se svou první láskou?
Těžko říct, co se dá považovat za mou první lásku. Většinou to bylo spíš pobláznění a ne láska. Ale pokud tak mám brát svého prvního kluka, tak s tím se nebavím od našeho rozchodu. Rozešli jsme se ve zlém.


2) Jaký byl tvůj první alkoholický drink?
Bohužel to byla vodka a pěkně jsem se zřídila. Děsně moc jsem se opila a spala jsem celou noc u záchodu.


3) Jaká byla tvá první práce?
Zatím jsem žádnou neměla ale tyhle letní prázdniny si hodlám nějakou najít.


4) Jaké bylo tvé první auto?
Také žádné ještě nemám a dělání řidičáku se upřímně celkem bojím. Ale radši mám motorky.


5) Kdo ti dnes jako první napsal zprávu?
Martin, kamarád z facebooku. S kterým si píšeme každý den a je ze Slovenska.


6) Kdo byl dnes tou první osobou, na kterou jsi myslela?
To opravdu nevím. Ale nejspíš jsem myslela na Bohyni Slunce, když mi ráno svítilo do pokoje.


7) Kdo byl tvým prvním učitelem?
Řekla bych že moji rodiče. A pořád ještě jsou. Ale ve škole to byla skvělá paní učitelka Krátká. Která byla přísná ale spravedlivá.


8) Kam si poprvé letěla letadlem?
Do Španělska a vím že mi byl děsně nepříjemný ten tlak v uších, když letadlo stoupalo.


9) Kdo byl tvou první kamarádkou? Stále se spolu bavíte?
Moje první kamarádka byla Týnka ve školce ale hodně mě naštvala a už ani nevím jaké má přijímení. Takže ne, nebavíme.


10) U koho jsi poprvé přespala?
U kamarádky Adély. Bylo to fajn a byla tam děsná sranda ale už ji nemám ráda.


11) Kdo byl dnes tím prvním člověkem, se kterým jsi mluvila?
Moje máma :--)


12) Na čí svatbě jsi byla poprvé?
Nikdy jsem na žádné nebyla a ani nechci.


13) První zlomená kost?
Nikdy jsem si ji nezlomila.


14) První piercing?
Naušnice ve 3 letech. Ale mám v plánu nějaký piercing v oblasti obličeje nebo uší.


15) První země v zahraničí, kterou jsi navštívila?
Slovensko. Bydlí tam moje babička a jezdím tam každý rok.


16) První film, který jsi viděla a pamatuješ si ho?
Tak jako malá jsem koukala na Princeznu ze mlejna, Pána prstenů a na pohádky od Disneyho každý den.


17) Kdy si byla poprvé po škole?
Nikdy v životě jsem po škole nebyla.


18) Kdo byl tvým prvním spolubydlícím?
Nikdy jsem spolubydlícího neměla ale s kamarádkou si děláme srandu, že spolu budeme jednou bydlet.

Marihuana

31. ledna 2016 v 20:16 | Marionete |  Zajímavosti
Marihuanu hulím už 3 roky a měla jsem jí ve vodní dýmce, v jointu, ve skleněnce a v bongu. Momentálně ji hulím ze skleněnky a nejčastěji za celý život. K marihuaně mě dovedla moje kamarádka z výtvarného kurzu na základce. Chodili jsme s jejími kamarády do jednoho parku každý týden na brko a byla tam skvělá atmsféra. Trávu jsem vždy chtěla vyzkoušet a tak se mi tam splnil sen. S těmi kamarády jsem si sice neměla ze začátku až tak co říct ale to scházení bylo hlavně o rozjímání a poslouchání dubstepu. Byla jsem v partě nejmladší a tak na mě brali ohled a dávali na mě pozor. Zkusila jsem s nimi i bonga a ten byl tak silný, že jsem celou cestu domů byla úplně mimo a jen jsem koukala do blba. Kamarádka to samé ale byla to sranda. Ti kamarádi byla to taková moje druhá rodinka. Potřebovala jsem někoho mimo školu, protože ve škole jsem měla hodně těžké období. Poté jsem další rok chodila na jointa už jen se svojí kamarádkou a nakonec jsem od toho upustila, protože jsme se přestaly scházet. Bylo mi to líto, protože tráva mi byla příjemná a byl to pro mě takový chvilkový únik z reality a od problémů. Pak jsem jednou šla k jiné kamarádce a daly jsme si u ní doma vodnici s trávou. Byl to takový luxus. Bylo to mnohem jemněší na chuť ale silnější než joint. Ležely jsme obě na gauči, poslouchaly Marilyna Mansona a bafaly z hadice. Kouř se nad námi vznášel a já si přišla jako v nebi. Pak jsem ještě chodila tak jednou za čtvrt roku na jointa a pokecat s předešlou partou. Tento rok jsem ale nastoupila na střední a konečně jsem našla svého dealera. Už dva měsíce si dávám trávu skoro každý den ze skleněnky a je to taková moje záchrana, když se cítím špatně. Vždycky si mě odnese do svého světa zpomalených myšlenek a obrovské kreativity a dobré nálady. Nejlépe se mi konzumuje doma na posteli při nějaké dobré hudbě a jídle. Pak většinou po chvíli usnu a spím třeba několik hodin. Je mi to celkem líto ale aspoň nemám špatnou náladu. Občas ale zhulím i své kamarádky a to je pak zábava. S partou mojich kamarádek jsme se zhulily o odpoledce a byla to děsná prdel. Smály jsme se neustále a dělaly blbosti. Byl to krásný zážitek. Na svého dealera jsem ale pyšná, protože mi vždy prodává děsně pod cenou a dobrý zboží. Jsou to sice většinou venkáče ale jsou velice silné. Mám totiž pocit, že se mu celkem líbím. Občas chodím i za školu se spolužákem na jointa nebo skleněnku a zveme se vzájemně. Občas tam přijde i jiná parta z naší školy a je to celkem fajn ale zatím si s nimi nemám moc co říct.

Obecně o trávě si myslím, že je skvělá. Hodně lidí, obzvlášť starší generace, ji vidí jako tvrdou drogu. Ale já bych řekla, že by se ještě dala považovat za mírnou drogu, na úrovni alkoholu nebo cigaret. Je vědecky dokázáno, že marihuana není návyková. Je návyková jako každá jiná věc na světě. Můžete si na ni navyknout duševně ale fyzicky to vaše tělo nevyžaduje. Já sama to můžu potvrdit, protože během těch tří let mám mezi hulením různá rozmezí a necítím žádné abstinenční příznaky. Dám si, když mám chuť nebo když je po ruce. Myslím, že drogy co jsou rostliného původu jsou méně nebezpečné, než práškovité chemické drogy jako například heroin. Do těch bych se nikdy nepustila. O těch mi je celkem jasné, že člověku zničí život. Ale o marihuaně si to nemyslím. Podle mě je to fajn rostlinka, která má i léčebné účinky. Tomu, že ničí mozkové buňky bych taky úplně nevěřila. Protože když jsem zhulená, tak jsem sice myšlením pomalejší ale jakmile vystřízlivím, tak jsem zase bystrá jako dřív. A po 3 letech se mi pamět ani postřeh nezhoršila. Tátovi i mažu ramena marihuanovou mastí a setkala jsem se s kosmetikou z marihuany. Myslím že na tom není nic špatného. A byla bych ráda, kdyby se v Česku legalizovala. Například v Rakousku nebo Nizozemsku je už legální. V Rakousku jsem byla před měsícem a viděla jsem tam něco jako květinářství, kde prodávali jenom marihuanové rostlinky v květináčích. Vypadalo to jako pěstírna s výlohou. Je mi celkem líto, že jsem tam nezavítala. Do amsterdamských coffee shopů bych se moc ráda podívala a také bych chtěla zkusit ganju v jídle. Udělat si nějaké koláčky nebo ji vyvařit v mléce. Zajímalo by mě, jestli to bude mít na mě nějaké účinky. Jen se bojím, jak to bude chutnat. Tím bych asi tento článek o trávě ukončila a chtěla bych na závěr říct, že se téhle rostlinky nemusíte bát a pokud ji chcete zkusit, tak jděte do toho. Závisláci z vás po jednomu jointu určitě nebudou a do pár hodin budete zase střízliví :)

Follow me on Social Media! / 2016

31. ledna 2016 v 19:29 | Marionete |  Může se hodit
Přidávám sem odkazy na svoje účty na sociálních sítítch a budu moc ráda, když mi dáte follow nebo něco jiného. Jsem na nich aktivní a nejaktivnější jsem asi na Instagramu.Severské státy Evropy

29. ledna 2016 v 22:22 | Marionete |  Zajímavosti

Severské státy nebo také Nordické státy jsou země ležící na severu Evropy. Obvykle se mezi ně počítají: Dánsko, Finsko, Island, Norsko, Švédsko. Dále se mezi severské země počítají následující území: Ålandy (Finsko), Faerské ostrovy (Dánsko) a Grónsko (Dánsko). Mají mnoho společných znaků - rozvinutou ekonomiku, podobné sociální systémy a kromě dalších i podobné vlajky s tzv. skandinávským křížem.

Někdy bývají také nesprávně označovány termínem Skandinávské státy. Ze zeměpisného hlediska ale na Skandinávském poloostrově leží pouze Norsko a Švédsko. Island je ostrov, Dánsko leží na Jutském poloostrově a mnoha ostrovech a Finsko leží na Skandinávském poloostrově jen částečně. Všechny severské státy mají podobné dominující náboženská vyznání: jde v drtivé většině o protestanty.

Metalhead / Recenze

29. ledna 2016 v 21:41 | Marionete |  Recenze

Země původu: Island
Žánr: Drama, Hudební
Moje hodnocení: 9/10

Popis: Hera se narodila na islandském venkově. Do jejího bezstarostného mládí však brzy zasáhne tragická smrt staršího bratra, kterou si klade za vinu. Svůj smutek utápí v metalové hudbě a sní o kariéře rockové hvězdy.Příběh dojemného komediálního dramatu začíná v roce 1970, kdy se narodila nejen hlavní hrdinka Hera Karlsdottirová, ale i heavy metalová hudba! Právě tehdy totiž vyšla první deska skupiny Black Sabbath, která to celé odstartovala. Poté, co stráví radostné a bezstarostné dětství na islandské farmě, se Hera stane svědkem tragické nehody, při níž zahyne její bratr, velký fanoušek metalu. Zatímco se Heřiny rodiče pokoušejí uniknout vlastnímu pocitu viny i zármutku, dívka se noří hlouběji do světa heavy metalu, který objeví v nedotčeném pokoji mrtvého bratra. Převezme bratrovu image a v hudbě i svých snech hledá nejen útěchu a útočiště, ale také způsob, jak vyjádřit nejniternější emoce.

Můj názor: Skvělý film, který jsem měla tu čest vidět dnešní odpoledne. Doporučil mi ho můj kamarád, s kterým si už asi měsíc píšu. Je to poněkud pochmurný film ale má happy end. Hlavní hrdinka je svým způsobem krásná a její narušenost zcela chápu, protože se nyní nacházím v podobné situaci. Jinak se mi líbí její odvaha a styl. Přestože je tento film drama, má i pár vtipných chvil. Jinak naprosto miluji metalisty a nordické země. Takže za mě palec nahoru!

Lady Gaga Inspiration / 2016

29. ledna 2016 v 21:31 | Marionete |  Inspirace
Nemusím tu ani psát kdo to je, a ani nemusím psát, proč ji tak miluju. Je můj vzor už 4 roky a nikdy ji neopustím. Je pro mě vrchol dokonalosti, jaké může umělec dosáhnout. Nyní vám přináším várku obrázků s ní. Miluju tě Stef ♥

Lady gagaLady gaga

My Favourite Songs / January 2016

29. ledna 2016 v 19:47 | Marionete |  Hudba
Miluju hudbu a každý měsíc mám jiné playlisty. Rozhodla jsem se s vámi podělit o mé favority v hudbě. Tento rok se nejvíce těším na nové album Lady Gaga a jsem naprosto nadšená z Milky Milky Milk Tour mojí milované Miley Cyrus. Děsně se změnila a příjde mi mnohem upřímnější a otevřenější. Jinak děsně toužím po gramofonu ale jsou děsně drahé.


Essence: All About Nudes paletka / Recenze

29. ledna 2016 v 19:27 | Marionete |  Recenze
Značka: Essence
Kolekce: All about
Počet stínů: 8
Hodnocení: 7/10

Popis: All about: pět nových paletek očních stínů s wow faktorem. Každá paletka nabízí 8 sehraných odstínů - od světlých až po středně tmavé a tmavé odstíny. Jemná a dlouhotrvající textura s různými efekty, jako jsou matné, třpytivé nebo metalické, ti pomohou vyčarovat spoustu různých looků.

Můj názor: O téhle paletce jsem snila měsíc do Vánoc a dostala jsem ji. Bohužel její pigmentace není až tak dobrá a stíny snadno na očích splívají a nejsou moc výrazné. Samozřejmě je jasné, že "nudes" už něco takového značí ale i tak jsem čekala trochu lepší výsledek. Ale už jsem se s paletkou nějak zžila a nejtmavší stín používám na obočí. Není špatná ale ani není dokonalá. Ale tak aspoň nějakou paletku konečně mám.

Batiste: Suchý šampon / Recenze

29. ledna 2016 v 19:15 | Marionete |  Recenze

Značka: Batiste
Využití: Suchý šampon
Vůně mého produktu: Třešeň
Hodnocení: 9/10

Popis: Suchý šampon Batiste je ideální pro použití mezi jednotlivými mytími. Vlasům poskytne rychlé oživení, odstraní nadbytečnou mastnotu a dodá jim objem. Získáte pocit čistých a svěžích vlasů. Existuje více vůní.

Můj názor: Tento suchý šampon jsem viděla několikrát u videoblogerek a když jsem byla v DM, tak jsem si ho musela vzít s sebou. Měla jsem na něj ze začátku sice neutrální názor ale časem jsem si ho oblíbila. Je opravdu skvělý. Dobře se používá a opravdu vlasy "umyje". Je to taková záchrana, když někam jdete a máte špatné vlasy. Za mě určitě palec nahoru!

SEPHORA: 10 HR Wear Perfection Foundation / Recenze

29. ledna 2016 v 18:57 | Marionete |  Recenze

Výrobce: Sephora
Využití: Make-up
Ve složení: kyselina hyaluronová, vitamin E
Typ pleti: s nedostatky
Mé hodnocení: 10/10

Popis: Make-up, který okamžitě skrývá nedostatky s neviditelným, bezchybným provedením.
Skrývá skvrny, pigmentové skvrny, jizvy a tmavé skvrny a poskytuje přírodní, krásný povrch. Tento vzorec se mísí s vaší pletí a vytváří neviditelný závoj, jako druhá kůže, která se přizpůsobuje všem pohybům obličeje pro optimální pohodlí po celý den. Kyselina hyaluronová vyhlazuje pokožku, přičemž antioxidant, vitamin E chrání před vnějšími stresory. A navíc změkčuje vzhled vrásek pro mladistvou pleť.

Můj názor: S tímto produktem od Sephory jsem více než spokojená a můžu ho jedině doporučit. Nanáším ho od Vánoc houbičkou a vždy ho akorát doladím korektorem a pudrem. Sephora nezklamala a trochu si připlatit opravdu stálo za to. Jen si dávejte pozor na množství, dvě pumpičky třeba mě už dělají nepřirozený vzhled!