Únor 2016

Goth to Pastel Goth Transformation / by Black Friday

29. února 2016 v 12:17 | Marionete |  Líčení

Moje oblíbená YouTuberka přidala na internet video o své transofrmaci na Pastel Goth. Její zpracování mě natolik zaujalo, že jsem ho s vámi musela sdílet. Její povaha i vkus se mi moc líbí. Transformace je vážně výrazná a líbí se mi v obou verzích. Ale v Pastel Goth je vážně roztomilá! A miluju její anglický přízvuk. Čím to je, že je v Anglii tolik Gothiců? :D

Život je o neustálých pádech a zvednutích

28. února 2016 v 22:50 | Marionete |  Mé názory
pink, grunge, and cap image

Uvědomuji si čím dál více, že život je celý jeden neustálý boj. Každý týden si říkám, že už prostě dál nemůžu a že mě snad už nepotká nic pěkného. Člověk někdy fakt padá na držku a pořádně se na té zemi válí. Ale je důležité vstát a postavit se. Nepřestat bojovat dál. Člověk bojuje sám za sebe celý život. Není potřeba se litovat a patlat se v problémech a nenajít z nich cestu zpět. Je potřeba konat. Ikdyž si člověk není jistý, už jen to, že se o něco pokusí je krok dál. Já sama jsem něco takového nyní udělala. Uvědomuji si, že dělám opět stejné rozhodnutí jako před rokem ale není jiná možnost. Znáte ten pocit, když už si myslíte že jste ze všech sraček venku a ono se to pak vrátí zase na stejné místo? Já ano a přesně tak to i mám. Taky jsem si myslela, že stejné rozhodnutí jako před rokem už neudělám a že na střední to bude úplně jiný. Ale není. Je to totiž zakořeněné hluboko ve mě a je jedno kde jsem a kam chodím. Už se prostě jen těším, až pojedu k babičce za týden na Slovensko. Odjedu od všech problémů a povinností běžného života. Vždy si u ní nehorázně odpočinu. Život v Praze není zrovna lehký. Vztahy s pražskými dětmi není lehký. Ale to asi tak není nikde. Vsadím se, že takových odlišných lidí jako já, je na světě mnoho. Už já sama mám teď asi 7 kamarádů, co mají úplně stejné problémy. Někdy je prostě těžké být normální. Tak moc bych si to přála. Být v pohodě celý rok. Tak moc bych chtěla. Vždy už si myslím, že se tomu blížím a pak se to stane. Nevím jestli se z toho někdy dostanu. Je to jako rakovina.. pomalu vás zžírá zevnitř a je to čím dál tím horší. Nikdo vám nedokáže pomoct a nejhorší je, že ani neznáte lék. Na spoustu nemocí je aspoň nějaký lék, ale na tuhle nikoli. Je to jako začarovaný kruh, jako bludiště, jako aréna smrti. Samozřejmě teď netušíte o čem tu mluvím ale myslím, že mé metafory chápete. Je to totiž přirozené. Lidé jsou odjakživa zlí a já jsem stále tak naivní a pokaždý jim dám celé srdce. A oni ho jen využijí a uvaří si z něj perfektní vývar. Už mě zradilo tolik lidí, že to ani nespočítám. A říkám si, proč nejsem radši hloupá a jednoduchá jako většina mých známých. Proč radši nejsem prostoduchý blbec, co si problémy světa a svého vlastního života neuvědomuje. Prostě si jen proplouvá životem. Tak moc mě někdy ničí moje myšlenky a inteligence. Netvrdím že jsem nějaký genius, ale prostě o věcech mnohem více přemýšlím než ostatní. Nevím jestli to není spíš v citu. Táta vždy říkal, že jsem od mala citlivé děvče. Asi na tom něco bude. Proto mám asi tak dobré spojení i s nadpřirozenem. Kdybych ho ještě tak mohla používat, to by bylo skvělý. Nejhorší je, že jsou skoro všem na světe vaše problémy u prdele. Společnost si na tomhle nezakládá. Tímto se s vámi loučím, už nevím co dodat. Je mi tak špatně, až se musím smát.

Osobnosti Tattoo scény CZ/SK i zahraničí

27. února 2016 v 15:32 | Marionete |  Zajímavosti
Jelikož tuhle scénu sleduji velice pečlivě na sociálních sítích, během pár let jsem si našla své oblíbence. Většinou to jsou ženy, které mě inspirují nejen svým tělem a krásou, ale i svojí osobností. Většina z nich jsou velice silné a kreativní osobnosti. Ke každé z nich se pokusím připsat nějaké informace a snad vás inspiruji nebo se dozvíte o někom novém.

Mimo jiné vám doporučuji časopis MOMAG.cz a tatérské studio TRIBO.


Leila Abdulnourová

Vyhrála na International Tattoo Convention Prague roku 2014 titul Miss Tattoo. Měla jsem tu čest jí potkat na jedné akci od óčka a mít s ní i fotku. Je strašně miloučká a malinká. Je mi například mnohem sympatičtější než Adriana Křečková. Nejvíce miluju její tetování na levé ruce které značí skupinu BMTH, kterou mám ráda i já a jejich znak zbožňuju.


Mixa: Čistící pleťový gel / Recenze

27. února 2016 v 14:58 | Marionete |  Recenze

Cena: cca 130 Kč
K dostaní: ve všech drogériích
Účel: čistící gel na pleť

Popis: Čisticí pleťový gel bez obsahu mýdla jemně odstraňuje nečistoty, přebytek kožního mazu a zanechává pleť dokonale čistou, osvěženou a zmatněnou. Díky obsahu čisticího Zinc PCA hloubkově čistí póry a redukuje nedokonalosti pleti. Výsledek: Pleť je dokonale vyčištěná, osvěžená a zmatněná.

Můj názor: Jsem s tímhle produktem dost nespokojená. Zhoršila se mi po jeho pravidelném používání pleť a je dost nepraktický. Těžko se rozetírá a vůbec nepění. Těžko se smývá a vždy si od něj zašpiním vlasy. Na to, že je Mixa specializovaná na aknózní pleť, mi to příjde dost slabota a asi vrátím k Himalayie.

Keltská přírodní magie: Wicca / Knížní recenze

27. února 2016 v 14:40 | Marionete |  Čarodějnictví

Žánr: učebnice, magie, historie
Cena: cca 250 Kč
Autor: Scott Cunningham
Hodnocení: 10/10

Popis: Wicca, moderní náboženství čarodějek a čarodějů, si získává po celém světě stále více příznivců, a proto o ní také vychází stále více knih. Dílo Scotta Cunninghama je však i v této záplavě wiccanských příruček naprosto jedinečná. Narozdíl od většiny ostatních, které vás uvedou do Wiccy jakožto do náboženství skupinového, vám tato kniha ukáže, jak toto okultní umění praktikovat coby jedinec. Proto jsou zde všechny aspekty wiccanského učení popsány tak, že nejenže nepotřebujete žádné zasvěcení od knězů či mistrů, ale můžete si i vytvořit vlastní variaci této prastaré víry, která vychází ze spojení s přírodou a osobní a radostné oslavy života.

Můj názor: Velice pěkně zpracovaná učebnice pro začínající Wiccany a čaroděje. Líbí se mi, že je učebnice věnovaná lidem, co nemají žádné společenství nebo coven a že tvrdí, že je možné praktikovat Wiccu i jednotlivě. Obal je také moc pěkný a mluva autora je mi sympatická. Jediná nevýhoda je pro mě asi to, že jakmile jsem ji dočetla, tak jsem nějak nevěděla co dál. A doteď hledám jakousi inspiraci v životě. Ale určitě mi knížka pomohla při slavení Imbolcu svým přehledem kadidel a svátků. Imbolc jsem si vážně moc užila a mám i větší vztah k přírodě :) Asi koupím další takovou knihu.


DIY DO POKOJE / Heart on the wall

27. února 2016 v 14:28 | Marionete |  DIY

Co je potřeba: 60x60 cm čtvrtky, nůžky, tůžka, guma, řezák, oboustranná lepenka, fotografie

Návod DIY: Na velkou čtvrtku si namalujte velké, spíše trochu zaoblené srdce. Mělo by být souměrné. Poté ho vystřihněte nůžkami a nakreslete do něj vzory květin nebo něčeho jiného, dle vaší představivosti. Poté mezi ně dokreslete okýnka na fotografie a do nich nakreslete ještě menší okýnka, tak aby vznikl jakýsi rám. Poté vemte řezák a vzory co jste si vymesleli různě prořezejte tak, aby měli okolo sebe prostor. Okýnka také ořezejte dokola a spodní část rámečku v nich, nařízněte. Poté vemte srdce a zezadu na něj nalepte asi centimetrové kousky oboustranné lepenky do každého rohu. Srdce přilepte na zeď a pak už jen stačí do něj zasunout vaše rodinné nebo osobní fotografie. Pokud by byla pro vás výroba nevhodná, srdce je možné zakoupit v NANU NANA.

GAGA Drawings / Inspiration by Helen Green

27. února 2016 v 14:16 | Marionete |  Mé výtvory

Strašně moc miluju kresby Helen Green. Poslední dobou jich hodně překresluji ve škole a tohle jsou jedny z nich. Myslím že se celkem povedly. Co myslíte?Black button / Graphica 2016

27. února 2016 v 14:12 | Marionete |  Mé výtvory
Trošku jsem si hrála v mém milovaném PicMonkey a vytvořila jsem ze své fotky tenhle PNG button. Děsně se mi líbí a chtěla jsem ho dát i do menu ale příjde mi trochu temný. Ale do článku se to myslím hodí. Mám v plánu dělat na blog zase trochu více grafiky. Víte o tom, že jsem kdysi měla web s designy? Dost mě to bavilo ale na Photoshop si asi nikdy nezvyknu. Baví mě ale víc psát. Ale nějakou grafiku pro vás občas ráda udělám. Nejvíc mě baví fotomontáže, koláže a buttony. Možná udělám i nějaké kreslené chibi PNG nebo nápisy. No uvidíme ^^

NAKED BODY IS ART

26. února 2016 v 22:19 | Marionete |  Galerie

Parfém: Příběh vraha (Filmová recenze)

25. února 2016 v 18:38 | Marionete |  Recenze

Jean-Baptiste Grenouille má vlastnost génia - svým nosem dokáže zachytit, detailně popsat a charakterizovat všechny vůně, které se kolem něj mihnou. Okamžitě rozpozná jejich složení, míru použitých komponentů, čehož využívá pro výrobu těch nejúžasnějších parfémů na světě. Zoufale však touží po vytvoření dokonalé vůně. Naprosto zbavený citu se rozhodne vytvořit démonickou vůni, jejíž základní esencí bude vůně mladé dívky, nevinné a čisté. A učiní pro to vše...

Krásný a zároveň děsivý film, který mě vždy dokáže maximálně inspirovat. Dávám mu 10/10.