Březen 2016

Spring Make-up by Kelly Strack

28. března 2016 v 20:52 | Marionete |  Líčení

Máme tu jaro a jelikož já jsem líná jak něco, tak jsem žádný tutoriál neodkázala natočit. Ale aspoň vám přináším jarní make-up tutoriál od americké youtuberky Kelly Strack. Moc se jí povedl a řekla bych, že se dost podobá i mému make-upu, který teď na Jaře používám.

Woodoo

28. března 2016 v 20:48 | Marionete |  Čarodějnictví
African, boho, and voodoo image

Vúdú je synkretistické náboženství pocházející z karibského státu Haiti, který se také nazývá Sevi Lwa, "služba lwa". Obsahuje v sobě především prvky polytheistické tradice západní Afriky (hlavně náboženství vodun) a římského katolicismu. Je však také ovlivněno náboženstvím indiánských kmenů Karibů a Arawaků, svobodným zednářstvím, martinismem a dílem Eliphase Léviho.

Obvykle je praktikováno zároveň s katolickým křesťanstvím, ale získalo popularitu i mezi vyznavači jiných náboženství. Vúdú se také udrželo v haitské diaspoře. V Dominikánské republice a na Kubě tak vzniklo Vodu Dominicano a Vodu Cubano tvořící synkrezi vúdú, santérie a spiritismu. Rozšířilo se také do amerických měst, kde také vznikla specifická varianta Louisaina Voodoo. V ČR se praktikování autentického haitského vúdú věnují spíše malé skupiny osob nebo jednotlivci.

Vúdú bývá často mylně považováno na základě různých pověr za temný kult a formu "černé magie". V lidovém povědomí je s ním spojená především představa zombie a propichování panenek. Zombie pochází už z původních afrických náboženství a na Haiti se jedná o nevýznamnou součást magických představ, která ostatně souvisí s činností bokora, černokněžníka, ne kněze vúdú. Používání panenek se objevuje v magii celého světa a to především pro léčení na základě určování tlakových bodů jako v akupresuře. V haitském vúdú se nepoužívají, ačkoliv Lousiana Voodoo je užívá. Do obecného povědomí se spojení těchto praktik s náboženstvím vúdú dostalo nejspíše prostřednictvím horrorových filmů.

New In - Březen 2016 / Kosmetika

28. března 2016 v 20:41 | Marionete |  New In

Táta mě vzal do obchodu a řekl, že si můžu vybrat nějakou kosmetiku k narozeninám, tak jsem si vybrala tuto "rúžově laděnou sadu" a taky pleťovou masku proti černým tečkám od Nivei. Také jsem dostala zrcátko zdarma od prodavačky za nákup. Make-upy od Dermacolu naprosto miluju a vůbec celá značka mi vyhovuje. Jsem pyšná na to, že je z Česka. Ostatní věc jsem si vybrala od Miss Sporty a ikdyž to je jedna z levnějších značek, tak mi nepříjde vůbec špatná.

Louis Vuitton

28. března 2016 v 20:32 | Marionete |  Módní návrháři
Louis Vuitton Malletier (běžně označovaný jako Louis Vuitton, nebo zkráceně LV) je francouzská módní oděvní značka založená v roce 1854 stejnojmenným návrhářem. Značka je velmi známá pro svůj LV monogram, který se objevuje téměř na všech produktech firmy jako jsou luxusní kufry a kožené zboží, boty, hodinky, šperky, doplňky, sluneční brýle a zápisníky.

Louis Vuitton je jedním z předních světových obchodních domů. Své produkty prodává pomocí samostatných butiků, obchodů v obchodních centrech a i pomocí svých webových stránek.Značka byla založena návrhářem Louisem Vuittonem v roce 1854 v Rue Neuve des Capucines v Paříži. V roce 1858 Vuitton představil svoje kufry s plochým dnem z plátna Trianon, které je dělalo lehčí a vzduchotěsnější. Bylo to Vuittonovo šedé plátno Trianon, které dovolilo schopnost skládat na sebe pro snadnější cestování. Firma se stala úspěšnou a prestižní a mnoho výrobců kabelek začalo imitovat styl LV a design. Hodnota značky Louis Vuitton byla v roce 2013 29,9 mld. dolarů

Společnost Louis Vuitton pečlivě vybírá celebrity, které budou značku reprezentovat, většinou vybírají slavné herečky modelky jako třeba Jennifer Lopez, Hayden Christensen a nejčastěji Angelinu Jolie pro své marketingové kampaně.
Spring Inspiration 2016

28. března 2016 v 20:08 | Marionete |  Inspirace
Už se nám blíží Jaro a tak vám přináším Jarní všeobecnou inspiraci. Jaro je mé nejoblíbenější období a tak si ho značně užívám! Jaro je symbol květin a dětí, tak si ho také užijte a zajděte někam do přírody.

flowersflowers

Jóga

28. března 2016 v 20:03 | Marionete |  Zajímavosti
beach, friends, and summer image

Jóga znamená obnovení spojení individuálního Já (Átman) s universálním Bytím. Sanskrtský výraz jóga, odvozený od slovního kořenu judž, má mnoho různých významů, z nichž nejužívanější jsou: připoutat, spojit, sjednotit nebo ovládnout. Nejstarší zmínky o józe pocházejí z bráhman (900 až 500 př. n. l.) jako o asketických praktikách světců. V upanišadách se mluví o způsobech meditace a uctívání, které pochází z let kolem 900 př. n. l.

Nejznámější zmínky o józe pocházejí z Bhagavadgíty (200 př. n. l.) a Pataňdžaliho jóga súter (300 až 200 př. n. l.). České čtenáře podrobně seznámil s filozofií a praxí různých druhů jógy Ing. Jiří Vacek v pátnactidílné řadě Nejvyšší jóga a mystika. Já sama jógu cvičím jen týden a cítím výsledky!


Colors Are Everywhere

23. března 2016 v 14:19 | Marionete |  Mé výtvory

School Works

23. března 2016 v 14:19 | Marionete |  Mé výtvory

Alexandr McQueen

21. března 2016 v 21:11 | Marionete |  Módní návrháři
Alexander McQueen, celým jménem Lee Alexander McQueen patřil k nejvýznamnějším britským módním návrhářům. Proslul především svou kreativitou a osobitým přístupem, v letech 1996 - 2001 pracoval jako hlavní návrhář pro módní značku Givenchy, poté založil vlastní značku Alexander McQueen. Za svou tvorbu obdržel mnoho významných ocenění.

Alexander McQueen se narodil 17. března 1969 v londýnském East Endu v rodině taxikáře a učitelky společenských věd jako nejmladší z šesti dětí. Ve svých šestnácti letech odešel ze školy a začal pracovat jako krejčí v londýnské Savile Row, zaměřené na zakázkovou výrobu pánských obleků. Později pracoval pro Kojiho Tatsuna a krátce také v Miláně jako asistent italského módního návrháře Romea Gigli.

Alexander McQueen zemřel 11. února 2010 ve svém londýnském bytě, poté, co spáchal sebevraždu oběšením. Stalo se to jen pár dní před londýnskými dny módy, kde měl prezentovat svou poslední kolekci. Vzhledem k tomu, že kolekce byla téměř hotova, byla prezentována posmrtně. Po smrti Alexandra McQueen se kreativní ředitelkou značky stala Sarah Burton. Velkou faninkou Alexandra byla a je stále zpěvačka Lady Gaga.
Miuccia Prada

21. března 2016 v 20:45 | Marionete |  Módní návrháři
Miuccia Prada je italská módní návrhářka (Prada, Miu Miu) a podnikatelka. Má také doktorát v oboru politologie. Narodila se v Miláně jako nejmladší vnučka Maria Prady, zakladatele společnosti Prada. Podle stránek seznamu nejbohatších lidí na světě v roce 2001 uveřejněném na stránkách Forbes.com:

"Ona a její manžel Patrizio Bertelli po něm v roce 1978 převzali rodinnou firmu vyrábějící luxusní zboží. Od té doby změnili společnost na energický dům módy a získali například návrháře Jil Sandera, Helmuta Langa a obuvnickou společnost Church & Co."

Prada S. p. A. je italský módní obchod, který založil v Miláně v roce 1913 Mario Prada. V začátcích prodával módní dům pouze luxusní kožené zboží a doplňky. Značku celosvětově uvedla ve všeobecnou známost až zakladatelova vnučka Miuccia Prada, která zdědila upadající podnik v roce 1978.

Miuccia se začala věnovat navrhování módních kolekcí a její manžel Patrizio Bertelli převzal vedení podniku.V současnosti je Prada považována za jednu z nejvlivnějších společností v módním průmyslu. Vlastní 250 obchodů v 65 zemích světa.