Duben 2016

ALL NATURAL

30. dubna 2016 v 19:34 | Marionete |  Galerie


Sweet Home Photography

29. dubna 2016 v 17:42 | Marionete |  Galerie

I práce pro vás má pravidla

28. dubna 2016 v 12:59 | Marionete |  Mé názory

Etický kodex je soubor pravidel pro etické chování v různých firmách ale obecně i povoláních. Etické kodexy jsou v různých oblastech prací různé. Například doktoři, právnici, politici, novináři, fotografové, makléři a další mají odlišné etické kodexy. Typickým pravidlem z etického kodexu lékařů je Hippokratova přísaha, při které lékař přísahá že se bude naplno věnovat svým pacientům a nepokusí se je usmrtit, na jejich vlastní žádost nebo umožnit těhotné ženě potrat. Samozřejmě se v dnešní době tyto dvě přísahy vypustily z lékařského kodexu, jelikož je to v dnešním lékařství už možné. Přikládám sem, úryvek z Hippokratovy přísahy, jako zajímavost:

"Přísahám a volám Apollóna lékaře a Asklépia a Hygieiu a Panakín a všechny bohy a bohyně za svědky, že budu tuto smlouvu a přísahu dle svých možností a dle svého svědomí dodržovat. Toho, kdo mě naučil umění lékařskému, budu si vážit jako svých rodičů a budu ho ze svého zajištění podporovat. Když se dostane do nouze, dám mu ze svého, stejně jako i jeho potomkům dám a budou pro mne jako moji bratři. Pokud po znalosti tohoto umění (lékařského) zatouží, budu je vyučovat zdarma a bez smlouvy. Seznámím své syny a syny svého učitele a všechny ustanovené a na lékařský mrav přísahající s předpisy, přednáškami a se všemi ostatními radami. Jinak však s nimi neseznámím nikoho dalšího."

Dalším ze zajímavých etický kodexů mají novináři. Tento kodex ale novináři velice často porušují a mnohdy jim to i veřejně prochází. Jedním z pravidel novinářského kodexu je nepsat lživé informace o osobách a nezveřejňovat jejich upravené nebo ponižující fotografie. Samozřejmě se to v bulvárním tisku neustále děje. Novináři si mnohdy informace v článcích přikreslují podle sebe. Občas se ale i stane, že se nějaká známá osobnost o sobě dočte něco nepravdivého a zažaluje autora článku nebo rovnou celou magazínovou společnost. U soudu se poté řeší etický kodex novinářů. Na závěr bych řekla, že dle mého názoru je etický kodex velice dobrá a důležitá věc a lidé by se dle něj měli řídit, už jen kvůli čistému svědomí a ochraně klientů.

Prostředky médií jak vám vlézt domů

28. dubna 2016 v 12:56 | Marionete |  Mé názory

V marketingové komunikace jde o nalákání zákazníka pro koupi zboží dané firmy nebo společnosti. Existuje nespočet způsobů, jak širokou společnost oslovit. Většina firem se soustředí na reklamu pro masy lidí. Firmy mají v úmyslu přilákat nové zákazníky, nové sponzory a vytvořit si jméno ve společnosti. Existují reklamy na příklad v televizi, kde může jít o celostátní ale i celosvětové reklamy. Reklamy v televizi se snaží být originální a mnohdy i humorné nebo pravdivé. To samé platí i o reklamách v rádiích, které jsou ve formě hlasového přednesu, které stejně jako reklamy v televizi bývají více hlasité, než samotné vysílání. Jde o taktiku zaujmout všechny posluchače. Dalším z prostředků jsou recenze nebo články o společnostech jak už na webu, tak i v tištěných novinách. Redaktoři jsou zaplaceni danou firmou, aby na ní udělali reportáž a tímto způsobem na ní i upozornili čtenáře. Většinou se jedná o pozitivní názor ale někdy se stává, že i "špatná reklama, je reklama".

Dalším z častých prostředků je obvolávání zákazníků přes telefon. Tento způsob nejčastěji dle mého názoru využívají telekomunikační společnosti a banky. Velice oblíbeným prostředkem komunikace u seniorů je teleshopping. Jedná se o většinou 2 hodinové okénko s moderátory, kteří představují produkty a na obrazovce je i testují. Tyto nabídky se neustále přehrávají dokola a nabízejí skvělou cenu. Tímto způsobem donutí naivní osoby zakoupit jejich zboží. Ne vždy jim ale poté příjde ve stejné kvalitě jako v televizi. Dalším prostředkem je osobní setkání. Společnosti najímají své zástupce, které obcházejí domy po celém městě a v rukou držící daný produkt Vám ho nabízí. Tento způsob působí asi nejvíce důvěryhodněji, jelikož zboží zákazník vidí na vlastní oči. Jeden z velice využívaných prostředků marketingové komunikace jsou i billboardy. Často se tyhle obří tabule zasazují na frekventovaná místa, kde jsou nejvíce lidem na očích. Těmito místy bývají centra měst, křižovatky a dálnice. Je dokázáno, že ale většinu řidičů billboardy na dálnicích natolik zajímají, že se poté nevěnují vlastnímu řízení aut. Dle mého názoru, je to v celku nebezpečné. Na závěr bych řekla, že mám pro reklamy pochopení ale myslím, že ne vždy je to zákazníkům příjemné.

Problémy pohlaví - Gender

28. dubna 2016 v 12:50 | Marionete |  Mé názory

Gender v překladu z anglického jazyka znamená "rod". Je to celkem zavádějící pro pochopení problému okolo Gender. Gender je něco, co vlastně rozlišuje muže a ženy ve společnosti. Například dívky si mají "správně" odmala hrát s panenkami a kluci s autíčky. Pokud je něco naopak, je to pro společnost podezřelé. Lidé se díky naší kultuře Genderem řídí mnohem více, než vlastním biologickým pohlavím. Je to něco, do čeho se člověk už narodí. Gender je ale samozřejmě v různých kulturách jiný. Něco, co je u nás typické pro muže, je v jiné zemi typické pro ženy. Gender je nastavení společnosti pro vnímání pohlaví. Homosexuálové, mají dle mého názoru s uchopením Gender větší problém, než heterosexuálové. Jelikož homosexuální jedinci mají tendenci se chovat jako opačné pohlaví. Muži se snaží být jemnější jako ženy a ženy se naopak snaží být chladné a silné jako muži. Jsou to jakési škatulky, se kterými si lidé hrají a snaží se v nich nějak vyznat. Gender je ale v celku vážný problém v současnosti dnešní práce.

Jelikož je dokázáno, že muži jsou o 25% lépe placení než ženy. Také Gender způsobuje, že muži se orientují ve studiu spíše na technická povolání a ženy na humanitní. Já osobně vnímám Gender jako něco uměle vytvořeného, co se snaží společnost rozdělit. Ale dle mého názoru není možné, aby se každý člověk choval stejně a měl stejné zájmy jako ostatní lidé se stejným pohlavím. Také sama jako dívka, nemám dobrý pocit z lepších platů pro muže, jelikož si myslím, že by si obě pohlaví měla být rovna. Na spoustě míst (hlavně na Orientu) jsou ženy brány jako něco méně, než muži a musí jim sloužit. Pokud ženu cizí muž na ulici znásilní, ze znásilnění je obviněna žena a je ukamenována svojí rodinou. Takové podmínky Genderu jsou pro mě nepředstavitelné. Není to ale tak dávno, co i na území naší země, neměly ženy volební právo. To také mluví samo za sebe. Já sama jsem si v dětství hrála i s panenkami ale i s autíčky. Neviděla jsem v tom jako dítě nic špatného a to si myslím doteď. Obě pohlaví jsou si rovny a je na každém z nás, jaké zájmy v životě budeme mít. Ať už jde o módu nebo budoucí povolání.

Extrémismus

23. dubna 2016 v 17:33 | Marionete |  Mé názory

Začnu tím, že Merkelová je kráva. Je to žena, která svým pozváním Siřanů do Německa otevřela náruč konci Evropy. Někdy přemýšlím, jak může jeden člověk všechno pokazit. Samozřejmě mi je jasné, že Merkelová je jen loutka v divadýlku vyšší společnosti, o které se mi obyčejní lidé nic nedozvíme a která má vše naplánované dopředu. Těžko soudit, kdo má tohle vše pod palcem. Jestli to jsou američané, evropané, rusové nebo asiaté. Možností je mnoho a všechny by se daly z určitého důvodu připustit. Nechci působit, jako xenofób, to vůbec. Nemám nic proti tomu, když se chudí siřané dostanou na okraj Evropy aby unikli před nebezpečím a zůstali tam kam se dostali a tam založili nový dočasný domov a snažili se přizpůsobit zemi, která jim nabízí otevřenou náruč. Ale proč se sakra, všichni ženou dál do těch ekonomicky nejúspěšnějších zemí a proč to jsou skoro samí mladí muži, kteří by měli bojovat za svou zem a proč za sebou nechávají takový nepořádek a proč napadají evropany a proč se nechtějí přizpůsobit kultuře do které vstoupili? Odpoveď je jediná, nejde tu o uprchlíky ale o ekonomické dobyvatele. Jedinou otázkou je, kdo je k tomu inspiroval a kdo je v tomto cíli pohání. Já sama jsem ráda, že žiji v méně prospěšné zemi a že se sem ti "chudáčci v nebezpečí" neženou za podporou a službám zdarma. Jediné co mi vadí je, že se ženou do zemí, do kterých mám celý život v plánu letět a žít tam. Kvůli téhle "apokalipse", která nyní probíhá v Evropě, se asi dlouho nikam nevydám. Leda do jiného kontinentu. Také si neustále říkám, že je zbytečné si říkat, že důvodem proč se to tu vše děje, je to, že je Evropa opilá demokracií a mírem a láskou a prdelatými andělíčky, kteří všude rozhazují květinky.

Samozřejmě, že Evropa opilá není, není dokonce ani hloupá. Evropa, přesněji evropská vláda, přesně ví, do čeho se žene a jak vše bude probíhat. Věřím, že vše není opět o ničem jiném, než o penězích. Podplácení, podplácení a podplácení. Peníze jsou odpověď na vše. Ti lidé, kteří peníze dostanou a zrujnují Evropu svými povoleními a pozvánkami pro "milé přizpůsobivé nové obyvatele", si v tom nejhorším odletí na druhou stranu světa a na celé obyvatelstvo se vyserou. Tím nejhorším mám samozřejmě na mysli extrémistické atentáty na obyvatelstvo v centrech Evropy, které budou čím dál tím častější. Možná to nakonec dokončí nějakou jadernou bombou nebo chemickými zbraněmi hromadného ničení. Další otázkou je, jestli se za Evropu někdo postaví. Viděla bych to opět na američany nebo rusy. Američané budou chtít být našimi hrdiny, přestože celou past vytvořili možná vlastně oni. A rusové to udělají prostě už jen proto, že rádi bojují a vždycky nás vytahovali z kakanců. Pokud to ale neudělají nebo neuspějí, zajímá mě další otázka. Jak bude Evropa po hromadné vraždě obyvatelstva vypadat? To záleží na tom, jaké mocnosti toto celé stěhování národů vedou. Pokud to ale opravdu dělá náboženské hnutí Islámu, tak tu bude rozšířená říše Saudské arábie nebo něčeho takového. Dokážete si představit, že by po ruinách vašich domovů chodily zahalené maminky se snědými dětmi a bohatí šejci? Vlastně si říkám, že v tom lepším případě budeme mrtví. V tom horším, jim budeme sloužit. Moment, co mi to jen připomíná. Že by trocha Hitlera? Myšlenka se mi zdá stejná.

Zabijí stejně jako hitler z xenofobie nebo jiného náboženství jestli chcete, ono to výjde nastejno. Hitler měl původně v plánu obsadit celou Evropu a mít nás jako sluhy. Ale v případě Islámu to vidím spíše na to, že budeme mrtví. Protože pochybuju, že by snesli bytosti jiné víry jako své sluhy. Hitler v tomhle byl aspoň mírumilovný, co se týče obyčejných obyvatel. Jediný kdo mu vadil byli židé. My bohužel Islámistům vadíme všichni. Prosím neberte mé nazvání "Islámisté" tak, že bych tvrdila, že všichni věřící v Islám jsou teroristi. Ale berte to tak, že většina teroristů jsou Islámisti. Konec konců, já sama na tohle celé dění vliv nemám a nikdy mít nebudu, takže doufám že ještě pár let to v Evropě vydrží a já stihnu dostudovat a pak až přidje "to nejhorší", tak budu mít dvě možnosti. Buď situaci vytuším předem a zmizím někam na druhou stranu světa a tam dožiju svůj sladký život a nebo situaci vytuším mnohem později a mým nový domovem bude nejbližší bunkr. Je také možné, že si ho postavím nebo najdu a vybavím sama. Nechci se tlačit přece se stovkou lidí v jedné malé místnosti v podzemí.

Dnešní hudba

23. dubna 2016 v 16:56 | Marionete |  Mé názory

Nedávno jsem se docela tvrdě pohádala od dnešní hudbě s mým otcem a jeho kamarádem. Tvrdí samozřejmě jako staří zkušení muži, že dnešní hudba je o 3 tónech a jedné větě. Samozřejmě, souhlasím s nimi v tom, že dnešní mainstream je přesně takový ale to co mě rozčílilo, že mainstream je jen porvch ledovce dnešní hudby a oni to neví. Hodnotí dnešní hudbu jen podle toho co slyší v rádiích a televizi. YouTube nebo obchody s CD jdou zcela mimo ně a tak ani netuší o umělcích jako je Arctic Monkeys, Lana Del Rey, Lorde a dalších. Jsou to přeci tak kvalitní umělci a také přece zapadají do dnešní hudby. Tak proč je uráží, když ani neví kdo jsou a co hrajou a že jsou také dnešní hudba. Nenávidím tohle generační odsuzování. Stále mi tvrdili, že se nechtějí hádat a že chápou, že se mi takové věci mohou líbit ale samozřejmě dělali pravý opak.

Nevím jak to je u vás, ale mě s tímhle starší lidé neustále vytáčí. Někdo by se nad tím jen usmál ale já si z jejich názorů musím rvát vlasy z hlavy. Hudba neklesá na kvalitě, protože v jakémkoli období se vždy objeví někdo, kdo to zachraňuje. Lidé se také nezměnili po celou historii, stále je to o tom samém, jen v jiné poodbě, která se zdá jaksi lepší ale náš charakter se nemění. To samé platí i u hudby. Nelze odsuzovat jakoukoli hudbu. Člověk s hudebním sluchem, má zalíbení ve všech žánrech. Neexistuje pojem dokonalého ideálu hudby. Protože hudba, stejně jako krása, nebo láska se nedá hodnotit, jestli to je ta správná. Stejně tak by tátův kamarád mohl soudit lidi podle vzhledu a říkat, že kdysi lidi vypadali líp. Je to čistá povrchnost a debilita.

Já osobně poslouchám pop, metal, jazz, punk, rap, raegge, alternative, klasiku, dubstep, rock a ano, neposlouchám jen hudbu z dnešní doby. Poslouchám i starší ročníky. Mezi mé oblíbené patří třeba The Doors, Jimi Hendrix, David Bowie nebo Bob Marley. Miluju starou klasickou hudbu a miluju Mozarta. S takovými lidmi se já rada bavím o hudbě. Proto chci říci všem kdo odsuzují jak dnešní hudbu nebo minulou, neodsuzujte žádnou. Samozřejmě rozdíl je mezi odsuzováním konkrétní hudební skupiny nebo zpěváka ale odsuzování hudebního období obecně je přímo nesnesitelné.

SPEECHLESS FLOWER PRINCESS

22. dubna 2016 v 15:14 | Marionete |  Galerie

Proč tahle společnost smrdí..

4. dubna 2016 v 15:48 | Marionete |  Mé názory
grunge, black and white, and evolution image

Nedávno jsem přistihla při zamýšlení nad smyslem střední školy. Došla jsem k tomu že je na hovno a absolutně se těším až ji udělám. Nic mi nedává, neučím se nic nového a hlavně se učím předměty mimo můj obor, u kterých usínám a nedávám je. Do toho ještě všechen ten nátlak ze strany učitelů a známek. Člověku z toho začíná slušně šibat a říká si proč celý život trpí ve školním kolektivu, pak jde trpět do práce a pak se ve stáří těší na smrt. K čemu tenhle celý systém je? Proč všichni jdou slepě za něčím co celý život nemůžou mít a při cestě za tím trpí? Proč si neužívají život neustále? Proč už neexistuje výměnný obchod a proč jsou lidé tak chamtiví? Je mi z tohoto uhoněného systému blbě. Často se večer přistihnu jak brečím. V roce 2020 bude deprese nejrozšířenější nemoc. Čím to asi bude? Že by tímhle stresem který je uměle vyvolaný? Člověk si říká kde bude žít, za co bude jíst, s kým bude.. Je neustále nucený do něčeho pro vyšší dobro. Ale proč to dělá? Když není šťastný a volný?

Jsme všichni otroci vyšší společnosti a ani o tom nevíme. Řekla jsem si, že dostuduji střední školu a poté se vydám do rumunských hor za spolkem nazvaný Rainbow. Žije tam v údolí a v lesích přes 200 lidí a žijí spolu jako kdysi. Je to takový obrovský kmen z lidí, kteří jsou už unavení z dnešního světa. Vrátili se zpátky k přírodě, volnosti, vzájemné lásce a spolupráci. Vše si pěstují sami, nemají žádnou měnu a nemají žádnou práci co by rozhodovala o jejich životě. Jsou volní. Tomu já říkám volnost, když si můžete jít po obědě zajít do polí meditovat se svojí rodinou a jíst lesní plody co jste si sami natrhali. Spousta kmenů na světě takhle žije. Nemají mobily, hodinky, televizi ale jsou šťastnější než my. Než my, co v tomhle materiálnu vidíme jediné štěstí. Protože jinak jsme psychicky totálně na dně. Já chci svůj život žít na plno a nechci být omezována kariérou a tím "co bych měla správně dělat". Jakmile trochu vybočujete hned skončíte v této společnosti na dně. Tomu já říkám "krásný" systém.

Proč už nekoukám na televizi?

4. dubna 2016 v 15:31 | Marionete |  Mé názory
grunge, tv, and dark image

Mám pocit, že televize je výmývárna mozků. A to doslova. Je potvrzeno, že v televizi média mění pohled na světové problémy lidí a nenápadně vám mění myšlení o světě a politické názory. Řekla bych že nejvíce sledujících je ze strany důchodců, kteří už nemají v životě co na práci. Jen televizi zapnou jako svého věrného přítele a sledují a baví se s ní celý večer. Televize je jako droga. Zapínáte ji automaticky, když příjdete domů. Myslím, že v době internetu a YouTube, online filmů ale televize už strácí své uplatnění. Tipuji že už jí klesla i sledovanost. Nevím jak jinde, ale v česku a v USA se vysílají samé bullshity. Totálně nekvalitní seriály a pořady. Nechápu, jak se někdo může dívat třeba na Barrandov nebo na Novu a Primu. Jsou to velice nekvalitně spracované show a s 0% inteligentního humoru. Jak by řekl můj táta, vše je vařeno z vody. Máma, táta, prarodiče všichni tvrdí jak tam vysílají prd... ale stejně si televizi zapnou. Ptám se jen, proč to dělají. Internet mi příjde jako mnohem individuálnější médium, ve kterém si můžete zvolit přesně to co chcete vidět nebo číst. Nemusíte sledovat 20 minutové reklamy a nemusíte si vybírat menší zlo ze škály trapných pořadů okopírovaných ze zahraničí a provedených totálním neprofesionálním způsobem.