Září 2016

Harry Potter Inspiration

29. září 2016 v 18:57 | Marionete |  Inspirace
Harry Potter, jak už jsem řekla, je moje srdcovka na které jsem vyrostla. Nyní vám přináším pár částí z toho krásného světa.

harry potterpotion

Můj boj proti akné - 2016

29. září 2016 v 18:42 | Marionete |  Líčení

S akné se už trápím tak 3 nebo 4 roky. Je to sice součást puberty ale jako mladší jsem z toho měla hrozné mindráky. Někdy ve 13 letech jsem totiž měla úplně ošklivé boláky po celém obličeji a nešlo to ani zamaskovat. Teď už jsem na tom o mnohem lépe, díky péči ale možná i hormónům. U mě je to hlavně hormonální věc, řekla bych. V dnešní době, s tím má hodně lidí problém a tak se vám pokusím popsat svojí aktuální rutinu. Samozřejmě, každý má úplně jinou pleť a musí hledat to, co mu sedí. Mě vyhovují pěny, gely na mytí a vodičky. Žádné krémy ani mastné věci mé mastné pleti nesedí. Tváře mám čisté od mala ale akné se mi tvoří přesně v T zóně (čelo, nos, brada). Důležitým bodem je i zdravá strava a dostatečný pitný režim. S tím já sice trochu bojuji ale snažím se. Na internetu jsem shlédla neskutečně moc videí na tohle téma. Naučila jsem se to i zakrývat. Velkým pomocníkem je pro mě korektor a hodně pudru, který nejen že výraznost pupínků sníží ale přes den je i vysuší. Také nejraději používám jakékoli pleťové vlhké ubrousky na odličování každý večer. Mezi mé současné oblíbené produkty patří:

1. NIVEA - Refreshing Cleaning Mousse - Tuhle pěnu po vyčištění zubů nanesu na již odlíčený obličej a pořádně ji rozetřu po všech špatných místech. Omývám si obličej pak vlažnou vodou.

Já, Olga Hepnarová - Recenze

29. září 2016 v 18:00 | Marionete |  Recenze
Výsledek obrázku pro olga hepnarová film

Původ: Česko, Polsko, Slovensko, Francie
Žánr: Drama, Historie, Psychologie
Režie: Tomáš Weinreb, Petr Kazda
Hodnocení: 2/5

Popis: Film Já, Olga Hepnarová je příběhem mladé ženy, která v roce 1973 nasedla do nákladního auta a v centru Prahy zabila 8 lidí. Svůj čin považovala za akt pomsty společnosti, která jí podle ní celý život ubližovala, a v roce 1975 byla jako poslední žena na území Československa popravena. Snímek je existenciálním dramatem Olgy Hepnarové, je příběhem osamělého člověka vymezujícího se proti většinové společnosti, příběhem, který vyústí v tragédii a nemá vítěze ani poraženého. Film nabízí pohled na traumatický život i čin hlavní hrdinky z určitého odstupu tak, aby se emotivně na stranu Olgy Hepnarové neklonil. Film je současně i dramatem lidí z okolí Olgy Hepnarové a snaží se najít příčiny jejího strašného agresivního aktu.

Můj názor: Nevím, jestli to bylo podivností postavy nebo špatnou režií ale tenhle film mi vůbec nesedl. Vůbec jsem ho ani nedokoukala, protože na mě hlavní hrdinka byla moc ostrá, chladná a nechutná. Jinak ale pochvaluji černobílý snímek a dlouhé umělecké záběry, ale to je tak vše co mohu pochválit. Tenhle film je jednoduše psycho.

CATS Inspiration

29. září 2016 v 17:53 | Marionete |  Inspirace
Kočky jsou má nejoblíbenější zvířata. Jednu mám i doma a za nic bych jí nevyměnila. Dokonce je mám radši než psy. Myslím, že jsou čistotnější a úctyhodnější. Ale to je jen čistě můj názor. Na psech a vůbec na všech zvířatech je vždy něco milého. Obzvlášť na těch malých. Přináším vám malou inspiraci, kdyby jste o kočičce přemýšleli.

catcat

DIY s Harry Potterem

29. září 2016 v 17:40 | Marionete |  DIY
Harry Potter je moje oblíbené téma a hrozně ráda koukám na DIY a různá tématická videa. Nyní vám i nějaké přináším.


PERNÍKOVÝ TÁTA - RECENZE

25. září 2016 v 19:48 | Marionete |  Recenze
Výsledek obrázku pro breaking bad art

Počet sérií: 5
Žánr: Akční, Drogy, Komedie
Rok vydání: 2008
Hodnocení: 5/5

Popis: Hlavním hrdinou je středoškolský učitel chemie Walter White, který žije společně se svojí těhotnou ženou Skyler a tělesně postiženým synem Waltem jr. Starší Walt se hroutí poté, co je u něj diagnostikována rakovina plic. Od té doby začíná spolu se svým bývalým studentem Jesse Pinkmanem připravovat laboratoř, kde začnou vařit metamfetamin. Walt si vytyčil cíl, že takto finančně zabezpečí svoji rodinu.

Můj názor: Je to jeden z nejlepších seriálů jaké jsem kdy viděla! Hlavní dvě postavy totálně zbožňuju. Jen mi je líto jak seriál skončí. Líbí se mi kombinace akčna a komedie. Skvělý seriál zase z trochu jiného úhlu co se týče drog.

La Roche-Posay Effaclar - Recenze

23. září 2016 v 15:24 | Marionete |  Recenze

Značka: La Roche-Posay
Řada: Effaclar
Původ: Francie
Hodnocení: Výsledek obrázku pro star pngVýsledek obrázku pro star pngVýsledek obrázku pro star pngVýsledek obrázku pro star png

Popis: La Roche-Posay Effaclar je řada přípravků pro péči o mastnou a problematickou pleť. Široká škála přípravků je rozdělena do několika následujících skupin: - čištění a odlíčení - čistící pěnový gel, čistící a zklidňující pěna, odličovací micelární voda a adstringentní pleťová voda - korekce a exfoliace - Effaclar K retenční forma akné dospělých, Effaclar Duo akné dospívajících a Effaclar A.I. pro lokální aplikaci - hydratace a zmatnění - Effaclar M - hydratace léčbou vysušené a oslabené pleti - Effaclar H.

Můj názor: Mám doma nyní poprvé tři výrobky z této řady (viz. obrázek) a musím říct, že se mi už po pár dnech pleť zlepšila a zjemnila. Tuhle řadu vám mohu jedině doporučit. Jsem s ní velice spokojená a dávám jí 4 hvězdy.

Twenty One Pilots

21. září 2016 v 19:23 | Marionete |  Hudba
Výsledek obrázku pro twenty one pilots

Twenty One Pilots je americké hudební duo pocházející z Columbusu v Ohiu. Kapela oficiálně vznikla roku 2009 a jejími členy jsou Tyler Joseph a Josh Dun. Na svém kontě mají čtyři alba, z nichž dvě úvodní vydali, aniž by byli podepsáni pod nahrávací společností. První se jmenovalo Twenty One Pilots, druhé Regional At Best. Následně se zapsali pod vydavatelství Fueled By Ramen a roku 2013 jim vyšlo album Vessel. 19. května 2015 vyšla jejich čtvrtá deska s názvem Blurryface.

Kapela kombinuje prvky piana, bicích, ukulele, vokálů a příležitostně i baskytary a trumpety. Jejich texty jsou označovány za poezii, a jelikož je těžké poezii "vecpat" do hudby, často se ze zpěvu přechází v rapování. Kapelu lze jen stěží zařadit do jednoho stylu vzhledem k jejich variabilitě. Dle článku na mtv.com je duo obdivováno pro svá energická vystoupení naživo a pro svůj styl, označovaný jako "schizofrenní pop", ve kterém spojují melodii vedenou piánem s recitovanými úseky. Podle slov členů je hlavním cílem kapely přinutit lidi zamyslet se a najít radost ve svém životě.

Autumn Flowers / Photography

21. září 2016 v 19:18 | Marionete |  Galerie

Sun Flower / Drawing

21. září 2016 v 19:17 | Marionete |  Mé výtvory