Leden 2017

Make-up triky, o kterých by jste měli vědět!

28. ledna 2017 v 18:29 | Marionete |  Líčení
Výsledek obrázku pro makeup

Správné držení štětce Když nanášíte make-up štětcem, držte jej ve spodní části. Není to sice ze začátku tak komfortní, ale výsledek rozhodně stojí za to. Docílíte mnohem přirozenějšího efektu. Extra tip: U make-upu s pumpičkou stačí jedna dávka na lehké, velmi přirozené krytí, dvěma dávkami dostanete střední krytí.

Sypký pudr nanášejte cíleně Sypký pudr nepatří na celý obličej! Tedy v případě, že nechcete připomínat moučného červa. Použijte velký štětec a aplikujte přiměřené množství na T-zónu. Menším štětcem naneste pudr na oční víčka (stíny a linky budou podstatně líp držet) a na zafixování korektoru pod očima (pokračovat můžete i kolem nosu pro důkladnější zmatnění). Pouze mastná pleť potřebuje pudr i na tvářích, ale i zde platí, že méně je více. Lícní kosti nechejte klidně zcela bez pudru, ušetříte čas s rozjasňovačem.

S korektorem šetřete Pupínky, kruhy pod očima, zarudlá pokožka kolem nosu a na bradě ... s tím se nikomu nechce chlubit. Když však nanesete korekturu více než jen minimální množství, na nedokonalosti jen upozorníte. I zde pomůže profesionální štěteček na korektor, kterým nanesete potřebné množství a dosáhnete maximálního krytí. Čistým prstem produkt ještě vklepejte do pokožky, to platí zejména u kruhů pod očima a vše zafixujte malinkým množstvím pudru. Hotovo.

Čistěte štětce a aplikátory Je to s nimi stejně jako s pletí. I štětec, houbička, blender a všechny ostatní aplikátory se musí pravidelně čistit, jinak jimi budete po obličeji roznášet obrovské množství bakterií a ty víte, co způsobují. Když jim nepomůže ani lázeň v jemném šamponu nebo mýdle, sáhněte po odličovači voděodolného očního make-upu. Ten dejte do malé skleničky nebo do dlaně (záleží, jak velký štětec čistíte). Krouživými pohyby štětec "odličte" a znovu opláchněte. (Zdroj: Elle.cz)

Módní kousky, bez kterých se v zimě neobejdete

28. ledna 2017 v 18:25 | Marionete |  Rady
Výsledek obrázku pro fashion winter

1. KABÁT, KTERÝ ZAUJME NA PRVNÍ POHLED Teplý kabát je do mrazů jasná věc, pokud ale zvolíte nějaký výrazný, budete ho milovat o to více. Proč? Dodá šmrnc a pozvedne jakýkoliv outfit na 100%, takže si budete připadat skvěle, i kdybyste pod ním měla třeba pyžamo. I venkovní chumelenice vám bude zčistajasna jedno. Podle diktátu této sezóny vsaďte na trendy žlutou, oranžovou nebo růžovou barvu. Pokud se na výrazné barvy necítíte, tak zvolte alespoň velikou péřovku, která je zase in, anebo bílý chlupatý kabát, který si oblíbily celebrity.

2. ZÁBAVNÉ ZIMNÍ DOPLŇKY Když nezafunguje samotný kabát, vsaďte na výrazné doplňky. Ideálně vtipné a barevné - takové, které vás okamžitě pozitivně naladí. Inspirovat se můžete u blogerky Chiary Ferragni, která má nějaký vtipný kulich nebo šálu vždy po ruce.

3. TENKÉ HŘEJIVÉ VRSTVY Je cool vrstvení, kterým dosáhnete trendy stylingu a vrstvení, které má za cíl jediné: udržet vás v teple, aniž byste u toho vypadala jako panáček Michelin. V takovém případě sáhněte po tenkých a funkčních kouscích. Největší oblíbenec všech fashionistek? Termo oblečení značky Uniqlo.

4. POHODLNÉ PLETENINY Tlustý vlněný svetr, který hřeje, ale současně kouše, je vám na nic. U pletenin na zimu si zvolte takový materiál, který je vám příjemný i na holou kůži. Tuto sezónu se navíc do popředí dostaly pletené sety, takže v pohodlí můžete být klidně od hlavy až k patě. Trend si zamilovaly hlavně minimalistky a inspirovat se můžete třeba u návrhářky Charlie May.

5. PUNČOCHY PRO KAŽDÉHO Punčochy jsou letos must-have a na své si přijde každý. Snad nikdy nebylo na výběr z tolika vzorů jako tuto sezónu. Jedním z největších trendů jsou ty síťované, které se nosí k sukním a šatům, ale klidně i pod džíny. Stejně skvěle vypadají všechny krajkované, které i z vašich starších "malých černých" udělají žhavou novinku. Velký výběr má například obchod Calzedonia. (Zdroj: Elle.cz)

Coco Chanel & Igor Stravinsky - Filmová recenze

28. ledna 2017 v 17:35 | Marionete |  Recenze
Výsledek obrázku pro coco chanel a igor stravinsky

Žánr: Životopisný, Drama, Romantický
Režie: Jan Kounen
Hlavní role: Mads Mikkelsen, Anna Mouglalis
Rok vydání: 2009

Popis: Coco Chanel a Igor Stravinsky k sobě měli vždy blízko. Ona chce svými modely vnést nový závan do světa ženské módy, on si přeje změnit hudební vkus. Když se setkají, je Stravinsky pouhým exulantem v Paříži. Coco nabídne jemu i jeho rodině svůj dům. Přitažlivost mezi nimi je však nebezpečná.

Můj názor: Mads je prostě můj oblíbenec a sexuální symbol. Takže jsem se při sexuálních scénách opravdu musela hlídat, abych vůbec dýchala. Příběh je to jinak velice zajímavý ale je mi Igora trochu líto. Trochu mě ale štve, že z Coco udělali mrchu. Ikdyž je možné, že okolnosti byly třeba úplně jiné. Jinak se mi líbí i vyobrazení její práce na šatech a parfémech. Dávám filmu za sexy Madse a skvělé vytvoření dobové atmosféry 9/10.

Coco Channel - Filmová recenze

28. ledna 2017 v 17:29 | Marionete |  Recenze
Výsledek obrázku pro coco chanel film

Žánr: Životopisný, Drama
Režie: Anne Fontaine
Rok vydání: 2009
Hlavní role: Audrey Tautou

Popis: Malá dívka uprostřed Francie, umístěná v sirotčinci se svou sestrou, marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich tatínek vrátí. Kabaretní zpěvačka s příliš slabým hlasem stojící před publikem podnapilých vojáků. Mladá švadlena, jejíž prací je opravovat lemy v zadní místnosti obchodu venkovského krejčího. Příliš hubená začínající kurtizána uprostřed prostitutek a zhýralců nachází útočiště u svého ochránce Étienna Balsana. Zamilovaná žena, která ví, že nebude "ničí ženou", ani ženou Boye Capela, muže, který ji přesto tolik miloval. Rebelka, které konvence tehdejší doby brání volně dýchat a která se obléká do košil svých milenců. To je příběh Coco Chanel. Příběh moderní ženy, která navždy změnila svět módy, svět žen.

Můj názor: Nádherný životopisný film o jedné z největších módních a feministických ikon. Coco na mě působí jako velice silná ale trochu i chladná žena. Obdivuji její talent a trochu i manipulaci s vlivnými muži. Myslím, že každá žena v ní může mít inspiraci do života. Filmu dávám za úžasné stvárnění doby 10/10. Audrey je opravdu skvělá herečka!

Pěna dní - Knížní recenze

28. ledna 2017 v 17:23 | Marionete |  Recenze
Výsledek obrázku pro pěna dní

Typ: Kniha / Film
Žánr: Romantický, Fantasy, Komedie
Autor: Boris Vian
Rok vydání: 1947

Popis: Ve městě, kde auta mají volant v kufru, lidé bruslí pozpátku a klavír míchá koktejly, žije idealistický a vynalézavý Colin pouze v kruhu svých přátel Nicolase a Chicka. Jednoho dne Colin potká svou osudovou lásku Chloé. Křehká Chloé, která Colinovi připomíná jeho milované blues od Dukea Ellingtona, však onemocní záhadnou nemocí: v plicích jí vykvete leknín. Bezstarostný svět milenců je nemocí fatálně zasažen. Francouzský spisovatel a bohém Boris Vian vytvořil v románu Pěna dní obraz čisté lásky, který učaroval několika generacím čtenářů.

Můj názor: Krásný romantický příběh, který je okořeněn metaforami z běžného života. Na první pohled se může dílo zdát opravdu šílené a nesmyslné ale když se člověk zamyslí, tak má dílo své kouzlo a ponitu. Hodnotím ho na 8/10.

Jigokudani - Park plný opic!

28. ledna 2017 v 17:14 | Marionete |  Japonsko
Výsledek obrázku pro jigokudani monkey park

Opičky využívají krásný Jigokudani Monkey Park v severním Naganu. Někteří lidé těmto opicím, makakům, přezdívají sněžné opice. Ty se přes léto vyskytují na jiném místě, ovšem od roku 1963 navštěvují horké prameny hned, jakmile se ochladí. A v lázní se pak rochní, protahují se, skáčou do ní a možná i pořádají opičí plavecké závody. Jejich blažené výrazy mluví za vše. My jim můžeme snad jen tiše závidět!

Arashiyama - Nádherný bambusový les

28. ledna 2017 v 17:09 | Marionete
Výsledek obrázku pro arashiyama

Arashiyama area je místo na samém okraji západního Kjóta přitahující tisíce turistů z blízka i ze zámoří po více než 1.200 let. I přes značné množství lidí na vás toto místo zapůsobí naprostým klidem a pohodou. Řeka Oi líně se plazící údolím, kvetoucí stromy krášlící její břehy, na podzim nepopsatelná krása všudypřítomných žloutnoucích a červenajících se stromů, okolní hory jako by vás svíraly ve svých dlaních… Hotový ráj.

Několik desítek minut chůze od Arashiyama arey jihozápadním směrem vás zavede k bambusovému lesu. Úžasné. Porost je tak hustý, že i slunečním paprskům dá hodně práce prodrat se až na zem. Přírodní cesta lemovaná bambusovým plotem vás povede kamsi do vnitra tohoto "zeleného háje". Cesta vede jak jinak než k šintoistické svatyni.

Kinkakudži - Krásný japonský chrám

28. ledna 2017 v 17:06 | Marionete |  Japonsko
Výsledek obrázku pro kinkakudži

Kinkakudži je běžné označení pro Rokuondži chrám v Kjótu, Japonsko. Budova byla původně postavena v roce 1397 a měla sloužit jako obydlí pro rezignovavšího šóguna Ašikaga Jošimicua. Jeho syn přeměnil budovu v buddhistický chrám patřící zenové sektě Rinzai. Chrám byl několikrát vypálen během války Ónin. Nejznámější součástí chrámu je Zlatý pavilon ležící v chrámových zahradách. Pavilon je dvoupatrová budova, jejíž přízemí je zbudováno v aristokratickém stylu šinden-zukuri, první patro ve stylu buke-zukuri a druhé patro je čistě zenová architektura. První a druhé patro je zcela pokryto tenkými plátky čistého zlata, což značně zvyšuje hodnotu stavby.

Ve Zlatém pavilonu jsou také uchovávány části ostatků Buddhy. Na střeše pavilonu je zlatý fengchuang neboli "čínský fénix". V roce 1950 byl chrám podpálen psychicky nemocným mnichem. Tato událost inspirovala v roce 1956 Jukio Mišimu k napsání knihy Zlatý pavilon. Současná stavba je dokonalou replikou z roku 1955. Kinkakudži bylo v roce 1994, spolu s dalšími památkami v okolí Kjóta, zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO pod společným názvem Památky starobylého Kjóta.

Made In Germany - Hudební recenze

22. ledna 2017 v 15:03 | Marionete |  Recenze

Autoři: Rammstein
Typ: Album hitů
Rok vydání: 2011

Popis: Rammstein poprvé kompletně rekapitulují! V sousedním Německu asi není žádná jiná kapela, která by dosáhla takového úspěchu po celém světě, jako právě berlínští Rammstein. I když existují již sedmnáct let, až letos vydávají své první výběrové album. Dočkáme se nejen známých hitů, ale i novinek a vybraných remixů. To nejlepší od Rammstein s názvem "Made In Germany 1995 - 2011". Toto standartní obsahuje pouze jeden disk, na kterém najdete patnáct největších hitů kapely a i s písní s názvem "Mein Land". Album má šest různých obalů s odlitky obličejů členů kapely, které jsou náhodně namíchány.

Můj názor: Jako správné fanince mi toto shrnující album nesmí chybět a přebal alba je úžasný! Dávám 10/10

That's The Spirit - Hudební recenze

22. ledna 2017 v 14:59 | Marionete |  Recenze

Autoři: Bring Me The Horizon
Typ: Album
Rok vydání: 2015
Žánr: hardrock, electro, metalcore

Popis: Album nabízí jedenáct skladeb a stejný počet hitů. Každá píseň má silnou melodii, nápad a zaujme prakticky na první poslech. Kytarové party jsou na hony vzdálené původní tvorbě skupiny a Oliver Sykes si své hlasivky konečně začal šetřit. Místo řvaní zpívá a jde mu to moc dobře. Pokud bych skutečně musela vypíchnout nejlepší pecky, pak nelze zapomenout na arénový "Happy Song", který bude teprve naživo skutečně explozivním zážitkem.

Moje hodnocení: Opravdu skvělé album od skvělých interpretů. A o zpracování obalu nemluvě. Dávám 10/10.