Únor 2017

HEALTHY FOOD INSPIRATION

25. února 2017 v 20:59 | Marionete |  Inspirace
Moderní doba na nás klade vysoké nároky. Každý chce vypadat co nejlépe, přitom zvládat rodinu, práci a vyrovnat se s mnoha stresujícími situacemi. Pokud si chceme udržet štíhlou postavu, pevné zdraví a cítit se dobře, bez úpravy jídelníčku to nepůjde. Základem je výběr potravin, které nejsou plné tuků, cukrů a éček.

Související obrázek

Výsledek obrázku pro healthy food

Související obrázek

Výsledek obrázku pro healthy food blog

Související obrázek

Výsledek obrázku pro healthy food blog

MAKE-UP TRENDY 2016/2017

25. února 2017 v 20:53 | Marionete |  Rady
Výsledek obrázku pro red lips model

V hlavní roli linky
Jestli vám stále nejdou linky, začněte pořádně trénovat. Budete to potřebovat celou následující sezónu. Nejvýraznější inspiraci hledejte u Diora, každá modelka měla linky přesně na míru. Cool varianta byla k vidění i na přehlídce Elie Saab.

Lesklá pleť
Místo pudru se hlavní líčidlem stává rozjasňovač a hydratační make-up, který už dál není třeba fixovat nánosy pudru. Místo něj si do kabelky pořiďte pleťový sprej, který udrží líčení na svém místě a dodá "dewy glow". Lícní kosti zdůrazněte krémovým rozjasňovačem ve zlatavých odstínech po vzoru přehlídek Valentino, Viktor&Rolf, Giambatista Valli a Versace.

Le "no make-up" look
S lesklou pletí souvisí další výrazný trend - bledé, nude líčení. Žádné barvy, nápadné oči ani rty. V hlavní roli je bezchybná, rozjasněná pokožka. Nic víc. Modelky na Giambatista Valli, Viktor&Rolf a Julien Fournié vám dají nejlepší návod, jak dotáhnout tento trend k naprosté dokonalosti.

Neviditelné obočí
Aby té bledosti nebylo málo, na řadě přehlídek vizážisté "vymazali" modelkám obočí. Pat McGrath u Margiely nechala odbarvit obočí na platinovou blond, některým pak dala, jak už bývá u této značky zvykem, ještě extrémnější podobu - pastelově růžový odstín. Do toho se raději nepouštějte, ale nemáte-li zrovna náladu malovat si pečlivě obočí, nemusíte. Podzimní haute couture má dává zelenou přiznat vlastní barvu.


Kouřové oči
Nebojte, nemusíte se vzdát barev a klasického líčení. V kurzu jsou i klasické kouřovky. Pro nejlepší inspiraci se podívejte na fashion show Armani Privé, Ralph&Russo, Georges Hobeika a když dostanete chuť si trochu zaexperimentovat s barvami, Schiaparelli oranžové kouřovky vás budou hodně bavit.

Rudá pusa
Stejně jako pret-a-porter, tak i haute couture se na podzim neobejde bez výrazných rtů. Pořiďte si novou červenou rtěnku. Čím tmavší, tím lepší. Gaultier ukázal sexy lesklé pusy, Donatella Versace nadiktovala třpytky a modelky na show Guo Pei předvedly klasický hollywoodský glamour vzhled. (zdroj: Elle.cz)

KELTSKÉ SVÁTKY - KOLO ROKU

25. února 2017 v 20:46 | Marionete |  Čarodějnictví
Výsledek obrázku pro witchcraft

Většina lidí dnes ani netuší, jak staré základy mají některé svátky, které slavíme do dnešních dní. Když se Evropou šířilo křesťanství, bylo investováno mnoho sil do potlačení lidových oslav a do vymícení původních bohů, mýtů a démonů a s nimi spojených pověr a rituálů. Nejrychleji se křesťanům podařilo zlikvidovat pohanská božstva - s tím ostatním už to tak snadné nebylo, a tak se mnoho z pověr, démonologie a svátků původních pohanů uchovalo až do dnešních dní.

Keltskými svátky jsou: Yule, Imbolc, Ostara, Beltain, Letní slunovrat, Lammas, Mabon a Samain

Např: Imbolc (Datum: 1. - 2. února)
O tomto svátku se děje několik věcí naráz. Začneme u starého Boha, který stále ještě obývá svou podsvětní říši. Během zimy se totiž jeho síla pomalu ztrácí a jeho podoba se rozpouští do temnoty až s ní zcela splyne. Bůh předchozího roku postupně přestává existovat a někdy okolo Ostary je již zcela pohlcen svou vlastní tmou a nevědomím. Toto nevědomí však stále ještě ovlivňuje svět. Neboť mladý Bůh a Bohyně jsou na jarním začátku svého cyklu ještě neovládnutí vědomou myslí.

GERMÁNŠTÍ BOHOVÉ

25. února 2017 v 20:39 | Marionete |  Čarodějnictví
Výsledek obrázku pro odin

Germánská mytologie je bájesloví germánských kmenů, které lze charakterizovat jako patriarchální polyteismus s archaickými prvky totemismu, uctíváním přírodních jevů a s magickými obřady vycházejícími z animistických představ. S postupující společenskou diferenciací se jeho ústředním motivem stalo líčení vzniku a zániku světa, bojů bohů s obry a osudů dvou božských rodů - ásů a vanů. Původně měly mytologické představy jednotlivých kmenů některé společné rysy, avšak pod vlivem křesťanství se vyvíjely rozdílně. Do dnešních dnů se dochoval pouze nepatrný zlomek těchto pověstí a prameny k nim pochází převážně z pera severogermánských obyvatel středověké Skandinávie. Mezi klíčová díla v tomto směru patří rukopisy Codex regius a prozaická Edda, dnes známé jako Starší a Mladší Edda. Původně postavy bohů personifikovaly přírodní síly, roční období atd., s postupem času však vznikl obsáhlý hierarchicky uspořádaný panteon, o němž germánský lid získával povědomí díky ústní slovesnosti, především pak z písní skaldů.

JAK V ZIMĚ PEČOVAT O PLEŤ

23. února 2017 v 20:23 | Marionete |  Rady
Výsledek obrázku pro winter skin

S klesajícími teplotami je potřeba nejen dozásobit svoji kosmetickou taštičku, ale také se naučit dodržovat několik beauty rituálů. Jste připravena? Podívejte se na pár jednoduchých triků, za které vám vaše pleť na jaře zaručeně poděkuje.

Hydratace na prvním místě
Asi nejvíce v zimě trpí rty a ruce, které mráz hodně vysušuje. Důležité tedy je, abyste po návratu domů co nejdříve dlaním dopřála hutný krém. Sáhněte třeba pro krému na ruce Almond s vůní mandlí. Budou krásně vonět po marcipánu a dostanou pořádnou dávku péče díky obsahu bambuckého másla. Rty doporučujeme namazat těsně před spaním, každý večer. Vyzkoušejte hluboce hydratační sérum Hydro Bio Reserve, popraskané rty pomůže rychle zahojit díky účinku kyseliny hyaluronové.

Klid a relax
Jste to vy, kdo si musí na sebe udělat čas. A taková půlhodinka o samotě dokáže zázraky. Proto se nebojte si čas od čas napustit pořádně teplou vanu a meditovat ve voňavých bublinkách, například s koupelovou pěnou Pomegranate Flowers. Po koupeli nezapomeňte celé tělo namazat a opět hydratovat. A rovnou s mlékem se stejnou parfemací. Makadamiový olej, meruňkový olej a extrakty z měsíčku lékařského si s vysušenou pokožkou hravě poradí.

Změňte vůni
Není žádnou velkou novinkou, že na zimu by vůně měly být mnohem výraznější, protože se kvůli nižším teplotám jinak rozvíjí do prostoru. Nejlépe tedy na zimu zvolit takovou, která má dřevité či kořeněné podtóny. Anebo zvolte parfémovaný olej - ten krásně přilne k pokožce a funguje i na konečky vlasů. Parfémovaný olejíček Cherry Blossoms od Frais Monde neobsahuje alkohol, takže vaši pleť v žádném případě nevysuší. (zdroj: elle.cz)

KNÍŽNÍ RECENZE: MLČENÍ JEHŇÁTEK

23. února 2017 v 20:18 | Marionete |  Recenze
Výsledek obrázku pro mlčení jehňátek kniha

Autor: Thomas Harris
Žánr: Horor
Zfilmováno: Ano

Děj: Clarice Starlingová, nadaná studentka akademie FBI, je přidělena agentu Crawfordovi vyšetřujícímu případ masového vraha Buffalo Billa, který své oběti stahuje z kůže. Clarice navštíví v baltimorské vězeňské nemocnici bývalého vynikajícího psychiatra Hannibala Lectera, odsouzeného na doživotí za sérii brutálních vražd a kanibalismus, který by o vrahovi mohl něco vědět. Odsouzený psychiatr Clarice zároveň děsí a fascinuje. Když je masovým vrahem unesena dcera senátorky Martinové, nabídne Clarice Lecterovi přijatelnější vězeňské podmínky výměnou za informaci, vedoucí k dopadení Buffalo Billa...

Můj názor: Skvělá morbidní klasika, při které má člověk občas u husinu. U knížky i filmu jsem se skvěle bavila a považuji toto dílo za jeden z nejlepších hororů. Ale nevím proč, ale trochu jsem se vžila do Buffalo Billa a jeho šíleného myšlení. Nejvtipnější bylo, když mluvil se svým psem. Samozřejmě i Lecter a Clarice mají oba svělé charaktery. Dávám dílu 10/10.

KELTSKÁ MAGIE

23. února 2017 v 20:11 | Marionete |  Čarodějnictví
Výsledek obrázku pro celts

Keltové měli vědomosti o léčivých a magických účincích rostlin i kamenů a dokázali i používat sílu vystupující ze země, skal, jezer a stromů. Především však pevně věřili v princip velké matky země, matky, bohyně a bojovnice. Duchovně vedli a vzdělávali Kelty druidové, vypravěči příběhů bardové a ovati, věštci a obětníci. Tuto činnost prováděli jak muži, tak i ženy. Základem druidské magie byla a je víra v reinkarnaci, každý bůh a každá bohyně má svou zvláštní funkci, mající trojí povahu. Číslo tři je svrchovaně důležité - tři světy - voda, země a nebe, stejně i minulost a budoucnost se neustále setkávají v přítomnosti.

Základní trojicí je Slunce, Země a Měsíc, jako i zvuk, světlo a energie, ustavující formu života. Svatá triáda je základním kamenem, trojklanem keltského mystéria. Představte si dávnou Evropu a svět, v kterém se zrodila keltská civilizace a možná pochopíte, jaké síly působily na duchovní vývoj lidí té doby. Přežít v sepětí s přírodou znamenalo pochopit a ctít všechny její principy a to na všech úrovních . O magii bylo napsáno hodně studií, knih a různých článků. Druidové sami písmo nepoužívali a své znalosti a vědomosti předávali ústní formou. Provozování magie vyžaduje od jedince velkou kázeň a sebepoznání. (zdroj: magie-astral.estranky.cz)


VIKINGSKÁ MAGIE

23. února 2017 v 20:07 | Marionete |  Čarodějnictví
Výsledek obrázku pro real vikings

V zásadě se magické praktiky germánů a vikingů dělí do dvou hlavních větví - Gald a Seid. Gald byla provozována obvykle muži, zatímco Seid obvykle ženami. Výjimky byly možné, ale ne obvyklé. Odin sám, coby čestná chlapská výjimka, ovládal kromě Gald také Seid.

Mužská magie, která vyznává převážně použití Run a zaříkání. Zaříkání probíhá formou veršovaného přání nebo veršované krátké písně či refrénu. V těch pak může být případně použit název runy nebo prostě jen popsán věcný záměr / přání / prosba. Gald magie byla hojně používána mezi obyvateli severu - farmáři a mořeplavci a samozřejmě byla také používána mezi bohy - Ásy.

Ženská magie, která spočívá v "šamanských" praktikách. Ty zahrnují vysílání svého já mimo tělo, cestování do jiných světů, změnu podoby a další cestování ve formách / tvarech různých zvířat a také nejrůznější vize. Seid magie byla používána jednak zasvěcenými ženami (kněžkami, vědmami, čarodějnicemi ...) ale také hojně mezi Sámy (kočovné kmeny žijící dodnes ve skandinávii - vlastně evropští indiáni) a samozřejmě i mezi bohy - Vany. (zdroj: knarr.cz)

HRANICE MEZI ODVAHOU A ŠÍLENSTVÍM

16. února 2017 v 19:18 | Marionete |  Mé názory
Výsledek obrázku pro van gogh

Někteří lidé se k odvážným činům odhodlají, možná kvůli tomu, že už nemají na vybranou. Neuvažují reálně, protože jsou už tak zoufalí, že přijmou kaaždou šílenou možnost. Je to jako v Matrixu s pilulkami. Buď si vezmeš jednu, na vše zapomeneš a buddš zase jako ostatní. A nebo si vezmeš druhou, budeš šíleně riskovat ale dozvíš se něco víc než ostatní. Někdy přemýšlím, kdo vůbec určuje hranici toho, co je šílené a co ne. Věci, které se kdysi považovaly za šílené, jsou nyní normální. A věci, které se kdysi braly za normální, jsou ze současného pohledu šílené. Někdy možná lidé nazývají věci šílenými, protože sami nemají dostatek odvahy je udělat. Vždyť největší "šílenci" všech dob, jsou většinou nakonec bráni za největší génie. Šílenost člověka bez ubliování ostatním je podle mě prospěšná. Když ne každému, tak alespoň nám umělcům. Je to jistý druh odvahy k vymanění z pohodlí a obyčejnosti. Bez bláznů by na světě byla nuda. Šílenost je určitým druhem kreativity a jiného myšlení a vnímání. Už jen čistým důkazem je tu Vincent Van Gogh.

YAZEMEENAH ROSSI - VITÁLNÍ 61 LETÁ MODELKA

16. února 2017 v 18:51 | Marionete |  Rady
Výsledek obrázku pro Yazemeenah Rossi

Jmenuje se Yazemeenah Rossi, je vizuální umělkyní a fotografkou nejčastěji fotící autoportréty. V 61 letech se stala modelkou kampaně na kolekci plavek, která vznikla spoluprací mezi online obchodem The Dreslyn a značkou spodního prádla Land of Women. Vedení online obchodu The Dreslyn se nechalo slyšet, že Yazemeenah si vybralo proto, aby se vymezilo proti hypersexualizovaným kampaním, kterými se značky plavek a prádla obvykle prezentují. Dalším důvodem je pak samozřejmě to, že Yazemeenah Rossi naprosto skvěle vypadá, vyzařuje zdraví a vitalitu, má dlouholeté zkušenosti jako modelka a pečlivě se o sebe stará. Jak? Jaké jsou beauty triky této krásné ženy? Yazemeenah sama říká: "Není to žádné převratné tajemství. Vždycky jsem jedla jen všechno organické, dávno předtím, než se to stalo trendy. Hodně používám olej. Řepkový olej si dávám do vlasů. Na kůži zase olivový s třtinovým cukrem. Každý den sním avokádo a také organické maso nebo rybu." (Zdroj: Elle.cz) No není tato žena inspirativní?