Březen 2017

VNITROBLOCK

31. března 2017 v 21:46 | Marionete |  Zajímavosti
Výsledek obrázku pro VNITROBLOCK

Vnitroblock je kavárna, centrum umění a designu. Mohu Vám ho zcela doporučit, jako místo k zastavení!

Oficiální popis: Chtěli jsme na Smíchově probudit sport, kulturu a zábavu a oživili jsme pro vás všechny Radlickou - kulturní sportovnu. Chybělo nám ale místo, kde přes den posedět s kamarády, dát si dobrý kafe a prohlédnout si mladé šikovné umělce a tak jsme společnými silami proměnili bývalou opuštěnou truhlárnu na Kavárnu co hledá jméno. Tentokrát jdeme dál a na opačné straně Prahy. Jeden barák už nám nestačí a chceme pro vás probudit celou ulici. Mezi Tusarovou 31 a Dělnickou 32 chceme vytvořit multifunční útočiště pro všechny kreativní duše - kavárenské povaleče, jedlíky, tanečníky, pro všechny s láskou k designu a módě a hlavně všechny, kteří milují Prahu a život!

SPRING PHOTOGRAPHY 2017

31. března 2017 v 21:37 | Marionete |  Inspirace
Výsledek obrázku pro spring tumblr

CO ZNAMENÁ BÝT VEGANEM?

31. března 2017 v 21:33 | Marionete |  Zajímavosti
Výsledek obrázku pro vegan

Veganství je druh stravy, filozofie a životní styl spočívající v odmítnutí konzumace živočišných produktů. S veganstvím je často spojeno odmítání jakéhokoli využívání zvířat k lidskému užitku. Veganství se někdy říká striktní vegetariánství. Na rozdíl od běžného vegetariánství se veganství zříká konzumace nejen masa, ale i vajec, mléčných výrobků a medu. Mnoho veganů z přesvědčení také nesouhlasí s rybařením, myslivostí, kožešinovým průmyslem, cirkusy či zoo; důsledně brané veganství v užším slova smyslu odmítá používání výrobků z kůže, vlny a hedvábí nebo kosmetiky testované na zvířatech.

Ačkoli motivace jednotlivých veganů k přijetí tohoto způsobu stravování mohou být různé, nejčastějším důvodem je utrpení zvířat spojené s produkcí živočišných potravin v průmyslových velkochovech či při rybolovu. Mnoho veganů však principiálně odmítá jakékoli využívání a zabíjení zvířat pro potravu, a to především s argumentem, že konzumace živočišných produktů již v dnešní době vůbec není nutná.

RASISMUS

31. března 2017 v 21:31 | Marionete |  Zajímavosti
Výsledek obrázku pro RACISM

Rasismus je ideologie, představující soubor koncepcí vycházejícího ze strachu z cizího (zde lze spatřit spojitost s pojmem xenofobie) a tvořících jeho ideologickou nadstavbu. Předpokládá fyzickou a duševní nerovnost lidských plemen (ras) a rozhodující vliv rasových odlišností na dějiny a kulturu lidstva. Rasové teorie jsou proloženy představou, že lidstvo je původně rozděleno na nižší a vyšší rasy. Vyšší rasy jsou chápány jako tvůrčí a jsou nositeli civilizace a pokroku, jsou určeny k vládnutí. Nižší rasy jsou charakteristické svou neschopností kulturní tvořivosti a je třeba je vést.

Pokud jsou si všichni lidé rovni, nebude rasismus správný, neboť z rasistického přesvědčení vyplývá nerovnost mezi lidmi. Rovnost neznamená však stejnost. Je nepopíratelným empirickým faktem, že lidé jsou rozdílní v mnohém ohledu: fyzické charakteristiky, inteligence, vzdělání, morální vlastnosti a dokonce že tyto vlastnosti jsou statisticky významné s ohledem na rasu. Co tedy znamená ona uvažovaná rovnost lidí? Znamená, že nikdo není více nebo méně člověkem než někdo jiný.

DITA VON TEESE

28. března 2017 v 16:23 | Marionete |  Inspirace
Výsledek obrázku pro dita von teese

Dita Von Teese (narozená jako Heather Renée Sweet) je americká burleskní tanečnice, modelka, kostýmní návrhářka a herečka. Pomohla znovu zpopularizovat burleskní vystoupení a byla vdaná za Marilyna Mansona. Jako dospívající ji její matka vzala na nákup její první podprsenky, který byla vyrobena z obyčejné bílé bavlny a dala jí plastové vejce, které obsahovalo dvojici punčoch tělové barvy. Von Teese říká, že byla znepokojena, když doufala že dostane nádherné krajkové šaty a punčochy toho typu, které zahlédla v otcových magazínech Playboy. Toto posílilo její vášeň pro spodní prádlo. V patnácti letech pracovala v obchodě se spodním prádlem jako prodavačka a kromě toho si tam věci i kupovala. Od té doby velmi ráda nosí propracované spodní prádlo jako korzety. Na univerziě studovala historické odívání a chtěla se stát filmovou stylistkou. Je vystudovanou kostýmní návrhářkou a často si sama projektuje a navrhuje své focení.

Marilyn Manson byl jejím dlouholetým fanouškem a členem na její internetové stránce. Poprvé se setkali, když ji požádal, aby tančila v jeho videoklipu, a ačkoliv to nemohla udělat kvůli pracovnímu vytížení, zůstali oba v kontaktu. Na Mansonovy 32. narozeniny v roce 2001 přišla s lahví absintu a stali se párem. Manson ji dne 22. března 2004 požádal o ruku a dal jí zásnubní prsten ze třicátých let se sedmi-kárátovým diamantem. Dne 28. listopadu 2005 byli oddáni na
soukromém necírkevním obřadu doma.

Výsledek obrázku pro dita von teese

Výsledek obrázku pro dita von teese

Výsledek obrázku pro dita von teese


8 HROZNÝCH - RECENZE

14. března 2017 v 20:43 | Marionete |  Recenze
Výsledek obrázku pro hateful eight

Žánr: Western, Drama, Komedie
Režie: Quentin Tarantino
Původ: USA

Popis: Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako "Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže - majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou.

Můj názor: Tarantino opět nezklamal. Skvělé dialogy, skvělé postavy, surovost, humor a perfektní prostředí a záběry!

BYLINKY DOBRÉ PRO PLEŤ

14. března 2017 v 20:30 | Marionete |  Rady
Výsledek obrázku pro rosemary

Jaro je pořádně cítit ve vzduchu a s ním začíná i změna péče o pleť, vlasy a tělo. Po dlouhé zimě potřebujete hlavně něco regeneračního, lehčího a osvěžujícího. K tomu se perfektně hodí bylinky. Kosmetika s obsahem těchto super ingrediencí vám udělá dobře. Jaké bylinky si vybrat? Určitě nevynechejte následující šestici, která toho umí opravdu hodně.

Heřmánek: Pro citlivou pleť, kterou rozhodí každá, sebemenší změna, je heřmánek ideální bylinkou. Vedle toho, že působí antibakteriálně, antisepticky a protizánětlivě, také neutralizuje látky, které mohou pokožce škodit. Skvěle se hodí i na akné. Heřmánek je perfektní pro všechny typy pleti včetně hodně citlivé. Pleťová voda od Grown Alchemist (prodává Stolen) obsahuje vedle heřmánku taky růžovou vodu a ženšen.

Měsíček lékařský: Oranžové květy měsíčku lékařského patří právem mezi super ingredience, které pleť vítá s velkým nadšením. Výtažky z okvětních lístků obsahují vysoké množství polysacharidů, saponinu a flavonoidů. Působí silně protizánětlivě a velmi rychle pokožku zklidňují. To z něj dělá ideální bylinku na citlivou, podrážděnou i aknózní pleť.

Rozmarýn: Výtažky z rozmarýnu fungují jako skvělý antioxidant. Kyselina obsažená v této bylince má zklidňující účinky. Pozor ale na čistý rozmarýnový olej, ten může naopak zvýšenou citlivost vyvolávat. Perfektně se hodí hlavně na mastnou pleť (uvolňuje nečistoty z pórů) i jako prevence proti vráskám. Kromě toho tonizuje a zpevňuje. Jeho vůně se často používá kvůli povzbuzujícím účinkům. (zdroj: elle.cz)

CIZRNOVÝ HUMUS

14. března 2017 v 20:23 | Marionete |  Recepty
Výsledek obrázku pro humus

V arabské kuchyni je cizrna vyloženě nepostradatelná a recept na hummus, pikantní pastu z ní, je naprostou klasikou. Ochucuje se po libosti, počínaje jemnými bylinkami a konče různým množstvím česneku nebo ostrým kořením. Základ ovšem zůstává: hladce prošlehaná cizrnová pasta, zvláčněná kvalitním olejem.


Postup:

1. Vařenou nebo konzervovanou cizrnu vsypte do robotu a rozmixujte. Postupně při tom přilévejte olej; trochu si však ponechte stranou na zakápnutí. Na závěr přidejte kořenicí přísady (petrželka, česnek, chilli, sůl pepř, paprika) a krátce prošlehejte, aby se vše spojilo do hladké pasty.

2. Hummus můžete podávat ihned, chutná za tepla i studena. Pokud vám nějaký zbude (v chladu vydrží i několik dnů), zakápněte ho olejem, aby pasta neosychala. Podávejte jako pomazánku na chléb nebo jiné pečivo, s drobným slaným pečivem, případně s chipsy jako dip. S hummusem samozřejmě skvěle ladí i chlebové placky.ÚTĚK DO DIVOČINY - RECENZE

14. března 2017 v 20:14 | Marionete |  Recenze
Výsledek obrázku pro into the wild

Režie: Sean Penn
Žánr: Dobrodružný, Drama, Životopisný
Původ: USA

Popis: Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy.

Můj názor: Tento film je pro mě jak dělaný, protože o útěku do divočiny přemýšlím neustále. Už mě unavuje společnost a režim do kterého se musíme zařazovat. A to ještě ani nepracuju. Myslím, že lidé až moc utekli od přírody. Přitom jsme původně její součástí. Herec se jinak na svou roli chodí skvěle a také si tam zahrála má oblíbena Stewart Kristen. Film je napínavě natočen ale konční dost smutně.

CBGB: KOLÉBKA PUNKU - RECENZE

14. března 2017 v 20:10 | Marionete |  Recenze
Výsledek obrázku pro cbgb movie

Původ: USA
Režie: Randall Miller
Žánr: Hudební, Dokumentární, Komedie

Popis: Hilly Kristal si po dvojitém bankrotu půjčil v roce 1973 peníze a koupil v New Yorku podnik Palace Bar. Vždycky si přál dát příležitost živé hudbě, hlavně country, bluegrassu a blues. Odtud pochází nový název klubu: CBGB... Country, bluegrass a blues - tyto tři hudební žánry daly název uznávanému newyorskému klubu CBGB, který se díky svému majiteli Hilly Kristalovi stal kolébkou undergroundového rokenrolu a punku. Protože v jeho klubu na Bowery nechtěly country kapely vystupovat, rozhodl se dát příležitost i jiným formám rocku. V jeho podniku mohly hudební skupiny vystupovat pod jedinou podmínkou - musely hrát jen vlastní tvorbu. Žádné pecky z hitparád, žádné předělávky. Jeho krédem bylo podporovat umělce za každou cenu. Hilly Kristal se tak proslavil a je právem označován za kmotra punku, který stál u zrodu kapel jako Blondie, Television, Ramones, Talking Heads, Dead Boys nebo The Police.

Můj názor: Skvělý komediální dokument o známém punkovém klubu. Film jsem si užila, protože miluji náhlížení do takových subkultur. Punkáče jsem vždy měla ráda a tak mě ani tento film nezklamal. Také tam hrají dva herci, které znám z Harryho Pottera. Takže si nemůžu víc přát!