Květen 2018

Moji oblíbení interpreti - Květen 2018

6. května 2018 v 11:59 | Marionete |  Recenze
Výsledek obrázku pro lorde

Lorde

Lorde je moje stálá oblíbenkyně ale připouštím, že během její přestávky, jsem si dala přestávku od její hudby i já. Jakmile ale přišla s novým albem Melodrama, zase mi přirostla k srdci. V tomto albu se Lorde transformovala do dospělejší ženy, která už využívá své ženské zbraně ale zároveň už má i nějaké ty zkušenosti se zlomeným srdcem. Byl pro mě trochu nezvyk, najednou Lorde vidět a slyšet jinak. Toto nové album má také více popový nádech, což pro mě není úplně dobrá zpráva, protože jsem měla ráda její odlišný syntetický zvuk ale co se dá dělat. K popularitě jí to určitě teď pomohlo. Píseň Perfect Places a Homemade Dynamite jsou pro mě teď droga.


Výsledek obrázku pro lil peep

Lil Peep

Já vím, je to teď všude. Lil Peep zemřel a celý svět ho najednou řeší. Po smrti získává další fanoušky a mezi nimi jsem se úplnou náhodou vyskytla i já. Tenhle kluk mě prostě něčím fascinuje. Nemám ve zvyku poslouchat takovéhle typy ale on si mě něčím získal. Asi je to jeho smutkem. Začala jsem sjíždět jeho hudbu, když jsem dostala nedávno kopačky. Moje srdce krvácelo a jeho smutné rapové balady ho aspoň na chvíli objaly a řekly, že to se stává a bude to dobrý. A že v tom smutku je vlastně krása. Určitě bych Lil Peepa tak nepodceňovala a dala mu šanci!


Související obrázek

Marilyn Manson

Tenhle pán je prostě klasika. Sjíždím ho už asi tak 5 let ale furt mě nepřestal bavit. Marilyn je prostě král temnoty. Jeho zvuk a rockový hlas mě vždy odnese do jiné reality. Také se mi zalíbila hodně jeho nové hudba, ve které se i v hudebních klipech objevil Johnny Depp. Líbí se mi Marilyn teď jako starší páprda, snad i víc než ten mladý. Jak kdyby to byl zase trochu jiný člověk.


Výsledek obrázku pro yzomandias a niktendo

Yzomandias a Niktendo

Odsuzujte je jak chcete ale mě přirostli k srdci. Dobře, uznávám že někomu nesedí český rap a nebo drsňácké songy o trávě a hoes ale já si myslím, že je třeba se chytit na jejich vibe, aby jste vše pochopili. Tihle kluci mají hudební sluch a rap jim jde přirozeně sám. Stačí se podívat na záznam z rádia Wave, kde měli kluci čest vystoupit a hned pochopíte, že jim to prostě spolu jde. Jsou nerozlučná dvojka a mě se jejich poslední práce líbí. Začala jsem je poslouchat někdy minulý rok, když vyšel klip k Ups. Od té doby je žeru a je mi jedno, že je spousta lidí odsuzuje. Jejich škoda.

Black Mirror - Seriálová recenze

6. května 2018 v 11:38 | Marionete |  Recenze
Související obrázek

Žánr: Drama, Futuristický, Horor
Režie: Otto Bathurst..
Počet sérií: 4
Hodnocení: 7/10

Popis: Projekt britského Channel 4 Černé zrcadlo je antologií samostatných televizních povídek, zasazených do blízké budoucnosti. Tak blízké, že se v mnoha ohledech prolíná s dobou, kterou právě prožíváme. Mrazivě černohumorná série se prostřednictvím technologicko-paranoidního podobenství zamýšlí nad nečekanými a často nezamýšlenými důsledky prudkého rozvoje technologií a velmi trefně zachycuje těkavý neklid současného moderního světa. Jejím duchovním otcem a autorem je proslulý enfant terrible britské televizní tvorby Charlie Brooker, pro jehož tvorbu je charakteristický vždy přítomný prvek kontroverze. Brooker však rozhodně není žádný bezduchý prvoplánový provokatér a jeho promyšlené a inteligentní scénáře prozrazují bystrého pozorovatele, který vždy přesně ví, co chce k současnému světu říci. A že to zpravidla nebývá nic lichotivého, již patří k Brookerově naturelu.

Můj názor: Musím přiznat, že jsem čekala víc. Asi jsem moc náročný divák hororu ale tohle pro mě je slabý odvar. Dobře, připouštím, že 1. díl byl opravdu síla ale ostatní díly pro mě zatím působí jako slátanina několika nahodilých sci-fi nápadů na nějaký příběh. Někdy to už ani není tak děsivé, ale spíš zvláštní. Hlavně hodně z toho působí dost nereálně. Ale zase musím pochválit, že některé prvky v tomto seriálu, člověka nutí se zamyslet nad ním samotným a jeho závislostí na elektronice a nad jeho vlastními etickými zvyky. Jsem teprve v polovině seriálu ale je pro mě docela dilema, jestli ho dokoukám, nebo se na to vyprdnu. Uvidíme..

Gia - Filmová recenze

6. května 2018 v 11:28 | Marionete |  Recenze
Výsledek obrázku pro gia movie

Žánr: Životopisný, Drama, Umělecký
Hlavní role: Angelina Jolie
Režie: Michael Cristofer
Rok: 1998
Hodnocení: 10/10

Popis: Jedni ji milovali, druzí zatracovali. Neušla však pozornosti nikoho. Supermodelka Gia Marie Curangi začínala jako osobitá, avšak, mírně řečeno, neposlušná kráska. Kariéra mladé rebelky strmě stoupala a přibývající poblouznění ze slávy a peněz si vyžádalo svou první daň. Těžkou drogovou závislostí její tragédie jen začala... Pozoruhodný životní příběh podle skutečné události.

Můj názor: Z tohoto filmu jsem měla deprese, stejně jako z Dětí ze stanice Zoo. Bylo to prostě srdcervoucí. To, co s člověkem dokážou udělat drogy je vážně hrozné. Angelina Jolie hrála opět jako bohyně a vystihla osobnost Gii perfektně. Ve filmu jsem si libovala v uměleckém modelingovém prostředí. Ale tím víc mě tenhle film od tohoto byznysu odstrašoval. V modelingu je prostě tvrdá konkurence a jen málokdo unikne drogám, alkholu nebo náhodnému sexu. Kostýmy a záběry v tomto díle byly skoro až snové. Určitě doporučuji! A děkuji své kamarádce J., že mi to doporučila!